Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Rumi
Deklaracja dostępności
strony internetowej


Pierwsza Komunia

Nasz kanał na YOUTUBE

Aktualności

COVID

Procedury bezpieczeństwa

Prezentacja grup

Prezentacja placówki

Dyrektor i nauczyciele

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Innowacja Pedagogiczna

Zasady przyjęć uczniów

Metody naszej pracy

Wnioski i dokumenty

Archiwum

Obowiązek informacyjny RODO

Kontakt
AktualnościPoczątek roku szkolnego 2022/23


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Rumi odbędzie się
01 września (czwartek) o godz. 9.30.

aktualizacja z dnia 22.08.2022r.Koniec roku szkolnego 2021/22

Za nami koniec roku szkolnego 2021/22. W wesołym pociągu odjechaliśmy w stronę słonecznego odpoczynku.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 30.06.2022r.Piknik Rodzinny - Pożegnanie Absolwentów

Tradycyjnie, podczas corocznego Pikniku Rodzinnego, który odbył się w środę 15 czerwca, pożegnaliśmy absolwentów. Oprócz występów finalistów niedawnego Talent Show, duże wrażenie zrobił wielki, pyszny tort ufundowany przez rodziców absolwentów.
Po oficjalnej części mogliśmy posilić się przy stole z przekąskami, zrobić sobie tatuaż, albo zrelaksować się na placu zabaw.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 24.06.2022r.Talent Show

W naszym ośrodku odbył się pokaz talentów. Podczas zabawy nasi uczniowie i wychowankowie zaprezentowali w niecodzienny sposób swoje zdolności (układy choreograficzne, sztuczki...). Na koniec imprezy odbył się quiz dla personelu sprawdzający wiedzę na temat naszych milusińskich. Wynik ukształtował się na maksymalnie wysokim poziomie, co świadczy o tym, że dobrze się znamy i każdy wychowanek jest dla nas ważny i wyjątkowy.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 24.06.2022r.Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022, w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Rumi, odbędzie się 24.06. o godz. 9.30.
kliknij!

aktualizacja z dnia 20.06.2022r.Powitanie lata

22 czerwca w ogrodach DPS, przy muzyce i wesołej zabawie, świętowaliśmy powitanie lata.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 23.06.2022r.Bezpieczne Wakacje

W piątek, 17 czerwca, uczestniczyliśmy w lekcji otwartej "Bezpieczne Wakacje". Na początek obejrzeliśmy edukacyjny film, następnie wspólnie przygotowywaliśmy, metodą collage, plakaty dotyczące bezpiecznych wakacji. Zajęcia przygotowały panie: Justyna Gajewska, Katarzyna Borawska.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.06.2022r.Zawody dla uczniów z niepełnosprawnością MOSiR Rumia


Ręka w prawo, noga w lewo,
ruch to zdrowie dla każdego!
Ćwiczy mama, ćwiczy tata, sport to przecież ważna sprawa.
Ćwiczą również przedszkolaki
i w ORW wszystkie dzieciaki.
Z pełną werwą i zapałem,
na zawody się wstawili,
konkurencje i zadania jak należy wykonali,
siłę i odwagę pokazali.

02 czerwca w hali MOSiR w Rumi, odbyły się zawody dla dzieci niepełnosprawnych ze szkół specjalnych i klas integracyjnych. Nasi wychowankowie brali udział, wykonując bardzo starannie swoje konkurencje. Serdecznie gratulujemy zapału i miejsc na podium. Uczniów wsparli nauczyciele: p. Ola Muller, p. Ola Korczyńska, p. Radek Sychowski oraz opiekunka p. Mirka.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 05.06.2022r.Ręka w Rękę


Malujemy świat kolorami tęczy. We wtorek, 31 maja, korzystając ze słonecznej pogody, zrealizowaliśmy kolejne zajęcia z cyklu "Ręka w Rękę". Tym razem nasi wychowankowie pokolorowali kredą nasze boisko. Zrobiło się radośnie i wiosennie.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 02.06.2022r.Dzień Dziecka


1 czerwca, wychowankowie grupy rewalidacyjno-wychowawczej oraz uczestnicy WTZ w DPS w Wejherowie, świętowali wspólnie Dzień Dziecka. Radosny, pełen zabawy nastrój umilały wszystkim, ubrane w bajecznie kolorowe stroje, panie terapeutki. Dziękujemy wszystkim Opiekunom za słodkości i wesołą zabawę.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 02.06.2022r.Przygotowania do Komunii Świętej


Grupa naszych uczniów i wychowanków przygotowuje się do wielkiego wydarzenia w swoim życiu - przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca. W sobotę 21 maja przeżyli swoją pierwszą spowiedź i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń i podniosłych chwil.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 31.05.2022r.Dzień Matki w grupie IA


W dniu 25 maja w grupie IA odbyło sie spotkanie z okazji Dnia Mamy. Każda z pań rywalizowała w konkursach wykorzystujących zmysł dotyku, słuchu i węchu. Nagrodą było przejście po czerwonym dywanie, koronacja, certyfikat "Najwspanialszej Mamy Na Świecie" oraz słodki poczęstunek.
To było wyjątkowe spotkanie, pełne radości i wzruszeń.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 30.05.2022r.Kubusiowi Przyjaciele Przyrody w lesie


W dniu 24 maja odbyły się kolejne zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu Kubusiowi Przyjaciele Przyrody. Tym razem p. Ania i p. Ola zabrały swoich wychowanków do lasu. Słuchali tam odgłosów przyrody, poznawali i odszukiwali leśne zwierzęta, schowane wśród zielonych krzewów i drzew. Wszyscy byli uważni, spokojni i cisi...Tak podziałał na nas las.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.05.2022r.Razem możemy więcej w ogródku

W dniu 18 maja odbyło sie kolejne spotkanie w ramach programu własnego "Razem możemy więcej". Podczas wspólnych zajęć, przygotowanych przez p.Anię i p.Asię, wychowankowie grup IA i IIA, na miarę swoich możliwości, uczestniczyli w sadzeniu wiosennych kwiatów.
Zajęcia prowadzone były w oparciu o stymulację polisensoryczną, tak aby dzieci mogły poczuć, dotknąć i zobaczyć świeże kwiaty, ziemię oraz podstawowe narzędzia do pięlegnacji ogródka. Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 21.05.2022r.
Dzień Superbohatera


W poniedziałek, 9 maja, obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Superbohatera. Dzieciaki udowadniały swoją siłę podnosząc ciężki młot Thora oraz odwagę, broniąc się tarczą Kapitana Ameryki. Tego dnia wszyscy poczuliśmy, że mamy w sobie coś z superbohatera.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 18.05.2022r.
Majowe Święta


W ramach programu "Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce" wychowankowie naszego ośrodka poznali historię, znaczenie świat majowych: 1 Maja Święto Pracy, 2 Maja Dzien Flagi Państwowej, 3 Maja - rocznica uchwalenia Konstytucji.
Po obejrzeniu prezentacji, uczestnicy zajęć dostali za zadanie wykonanie flagi, wykorzystując różnorodnie sensorycznie materiały.
Na zakończenie lekcji otwartej można było posmakować "biało-czerwonej" przekąski, popcornu i truskawek.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.04.2022r.
EKO-Moda


EKO-Moda zagościła na wybiegu w naszej placówce.
W ramach programu Lider Lokalnej Ekologii, wychowankowie wszystkich grup zostali zaangażowani w przygotowanie stroju, który wykorzystuje przedmioty z recyklingu.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 27.04.2022r.
Sensoplastyka i ja - Wiosna


Dnia 27 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu "Sensoplastyka i ja", które realizują pani Ola, Anita i Ania, wspólnie ze swoimi grupami. Tym razem wszystkie zmysły stymulowane były produktami spożywczymi w kolorze zielonym, w kolorze wiosny. Zabawy z ciepłym ryżem, zimną agrestową galaretką oraz jak zawsze mąką ziemniaczaną, wodą i olejem bardzo się wszystkim podobały.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 27.04.2022r.
Kubusiowi Przyjaciele Natury


Wychowankowie grupy I A oraz I B razem z p.Anią i p.Olą biorą udział w XIV edycji programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". To największy w Polsce program edukacyjny dla szkół podstawowych (klas I-III) na temat ekologii, ochrony przyrody i życia w zgodzie z naturą.
Podczas dzisiejszego spotkania poznawaliśmy świat przyrody w najbliższym otoczeniu naszej szkoły. Mogliśmy go dotknąć, usłyszeć, zobaczyć i poczuć. Przytulaliśmy się do drzew, wąchaliśmy trawę i ziemię, czuliśmy gładkość kamienia na dłoniach i twarzy... Znaleźliśmy nawet wiosenne owady.
Natura jest wokół nas.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 24.04.2022r.
Ruszam się przez cztery pory roku - edycja ekologiczna


W piekny, słoneczny i wiosenny dzień odbyła się kolejna edycja Projektu "Ruszam się przez cztery poru roku" oraz Projektu Edukacyjnego "Lider Lokalnej Ekologii".
Tym razem hasłem było "Im mniej tym lepiej". Do konkurencji sportowych wykorzystane zostały przedmioty, które nadają sie do ponownego przetworzenia i wykorzystania. Butelki, pudełka tekturowe, doniczki, folie o róznej fakturze, okazały się byc wspaniałym materiałym do ćwiczeń manualnych, sensorycznych i ruchowych.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 22.04.2022r.
Wielkanocne Spotkania


Na tym stole wielkanocnym
jest tak kolorowo.
Idą święta więc życzymy –
żyj czekoladowo.
Bazie srebrne są jak deszczyk
cukrowy baranek.
Niech słoneczny was powita
wielkanocny ranek.
Wkrótce święta wielkanocne,
my się już cieszymy,
wesołego alleluja
wszystkim dziś życzymy.
13.04 w naszym ośrodku odbyło się Wielkanocne śniadanie. Wszyscy pięknie ubrani w zadumie i nostalgii wysłuchali opowieści o wielkim Zmartwychwstaniu. Na stole były wielkanocne potrawy, zajączki, jajeczka i czekoladowe baby. Panie, Mariola, Monika, Asia i Justyna, powitały nas wielkanocnym Alleluja częstując żurkiem i słodkim mazurkiem. Pani Dyrektor złożyła z serca płynące życzenia.
Również w grupie realizującej zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w DPS, Sylwia, Paulina, Klaudia i Piotrek z p. Agnieszką, spotkali się na wielkanocnym śniadaniu.
Życzymy Państwu aby istota Świąt Wielkanocnych napełniła Was siłą oraz radością i sprawiła, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 13.04.2022r.
Akademia Łasucha


Mały misio dużo je
chce być silny - to się wie!
Mały lisek dużo je
chce być sprytny - to się wie!
Mała małpka dużo je
chce być zwinna - to się wie!
A ty - jeśli wszystko zjesz- wielki uśmiech będziesz mieć!

W ramach kontynuacji programu "Akademia małego łasucha", Pani Justyna, Pani Asia i Pani Monika w każdą środę, próbują odkrywać z naszymi dziećmi jak wielkie znaczenie mają dla nas nasze zmysły. Poprzez cotygodniowe, propozycje różnych dań, starają się aby wychowankowie pokonywali sztywności żywieniowe, redukowali lęk i strach przed różnymi fakturami, zapachami i smakami. Na podniebienia naszych smakoszy trafiły min. słodkie bezy, ostre spaghetti, delikatne makarony z owocami, a nawet treściwe kotlety schabowe.
W każdą środę nowe dania z przepisów zaprzyjaźnionej Babci Władzi.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 11.04.2022r.
Wielkanocne Ozdoby


Uczniowie i wychowankowie z grupy B i IB pojechali wraz z paniami: Katarzyną Bednarską i Aleksandrą Korczyńską na zajęcia integracyjne do DPSu w Wejherowie. Wraz z grupą naszych wychowanków, którzy na codzień tam przebywają oraz z p. Izabelą Ceranską wykonaliśmy piękne, kolorowe ozdoby wielkanocne, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Bardzo dziękujemy gospodarzom za gościnę.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 11.04.2022r.
Dzień Marchewki


Święto Marchewki w kwietniu obchodzimy od 2003 roku. Ma na celu propagowanie spożywania warzyw i przygotowywania zdrowych i łatwych przekąsek i deserów wykorzystując to warzywo. Dodatkowo kolor pomarańczowy symbolizuje energię i witalność.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 04.04.2022r.
Wspomnieniekliknij!

aktualizacja z dnia 02.04.2022r.
Dzień Kolorowych Skarpetek


Dzień Kolorowych Skarpetek spędziliśmy niezwykle barwnie.
Wszyscy najpierw pochwalili się swoimi wesołymi skarpetkami. Następnie pani Monika, dzięki uprzejmości mamy Juliana, która podarowała sprzęt, odkrywała przed nami tajniki przygotowywania waty cukrowej. Uczniowie z grup edukacyjnych, mogli pochwalić się umiejętnością sortowania skarpetek, oraz ich rozwieszania.
Koniec zabawy miał słodki smak waty cukrowej.

Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.03.2022r.
Dzień Kobiet


Dzień Kobiet, Dzień Kobiet niech każdy się dowie, że i u nas dziewczynki świętowały ten niezwykły dzień. Panie Ania i Asia obsypywały małe i duże kobiety płatkami róż by każda poczuła się jak prawdziwa księżniczka w koronie.
W ramach programu "Odkrywcy smaków" pani Monika i pani Asia przygotowały zdrowe owsiano-czekoladowe przekąski.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 08.03.2022r.
Dzień Pizzy


W ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii oraz innowacji "Ręka w rękę", w ORW Rumia odbył się Dzień Pizzy. Nasi wychowankowie samodzielnie ugniatali ciasto oraz dobierali składniki, które następnie znalazły się na tej włoskiej potrawie.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 06.03.2022r.
Sensoplastyka i ja - Zima


W styczniu Świętowaliśmy urodziny Kamila. Wszystkiego najlepszego!
25 stycznia odbyły się też zajęcia z cyklu Sensoplastyka i ja.
Tematem zajęć była zima i kolor biały.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.01.2022r.
Sensobagi


W minionym tygodniu panie Asia i Karolina zorganizowały dzieciom śnieżną rewolucję. Dzieci wykonywały ćwiczenia sensoplastyczne z użyciem materiałów przypominających śnieg. Nie zabrakło też doznań czuciowych wynikających z zabaw materiałami o zróżnicowanej temperaturze. Z mas, którymi pracowaliśmy, utworzyliśmy tzw. senso-bagi.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 23.01.2022r.
Pożegnanieaktualizacja z dnia 04.01.2022r.
Życzenia


Ksiądz, poeta Jan Twardowski napisał:
„Pomódlmy się w Noc Betlejemską, w Noc Szczęśliwego Rozwiązania, by wszystko się nam rozplatało, węzły, konflikty i powikłania.”
Nadchodząca Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Uczniom, Wychowankom, Pedagogom, Pracownikom i Rodzicom życzę dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro, aby ten świąteczny czas wypełniony był miłością, pokojem w sercach, wzajemną życzliwością, a Nowy Rok spełnił Wasze marzenia. Dużo zdrowia dla Was i Waszych najbliższych, nie tylko w ten świąteczny czas, ale przez cały 2022 rok.

Małgorzata Woźniak
Dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.

aktualizacja z dnia 24.12.2021r.
"Opowieść o Grudniowej Nocy"


Zbliża się czas Najcieplejszych i Najbardziej Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
W wielkim zabieganiu przedświątecznym, w niepewności o stan zdrowia, wśród smutków i radości pracujemy i pamiętamy o Naszych Uczniach, Wychowankach i Rodzinach. A choć bez Was, dla Was przygotowaliśmy opowieść o „Grudniowej nocy”.
Zapraszamy serdecznie.

"Opowieść o grudniowej Nocy"

kliknij!

aktualizacja z dnia 21.12.2021r.
Mikołajki


Mikołajkowe pozdrowienia przesyła społeczność Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Rumi.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 06.12.2021r.
Choinkowy Zawrót Głowy


Z inicjatywy p. Izy nasi wychowankowie wraz z panią Kasią i panią Mariolką wybrali się do lasu.
W przepięknej zimowej scenerii wybraliśmy choinki, które upiększą naszą placówkę i wprowadzą nas w świąteczny nastrój.
Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Strzebielino za pomoc i współpracę.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.12.2021r.
Dzień Uśmiechu


Uśmiechaj się!
Uśmiechaj się rano,
uśmiechaj wieczorem.
Uśmiechaj się cały dzień.
Do wróbli na dachu,do życia,do słońca,
I do nas uśmiechaj się!
Uśmiechaj się zawsze,
do każdej przeszkody.
W słoneczny i szary dzień.
Do ludzi zmęczonych i do niepogody.
I do nas uśmiechaj się!
Uśmiechaj się jasno,
gdy wszyscy się śmieją,
i także,gdy płyną łzy.
Uśmiechaj się co dzień
z radosną nadzieją
do nowych,do lepszych dni.
Uśmiech najkrótszą,
najprostszą jest drogą
do szczęścia,do ludzkich serc.
Świat się piękniejszy
otworzy przed tobą,
jak tylko uśmiechniesz się!
Słowa i muzyka: s. Magdalena, Nazaretanka

Pani Marta, Pani Kasia i Pani Monika z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, przeprowadziły sensoryczne zajęcia, które uwrażliwiły nasze zmysły i utwierdziły nas w tym, że jest na świecie taka piękna kraina gdzie dzień się uśmiechem zaczyna. Kiedy stoimy tak naprzeciw siebie, ty uśmiechasz się do mnie, a ja do ciebie.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 26.11.2021r.
Legenda o Lechu, Czechu i Rusie


Dnia 9.11.2021r. zaprosiliśmy wychowanków na teatrzyk pt. "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie". Wszyscy z uwagą wysłuchali legendy o początkach państwa polskiego.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 26.11.2021r.
Wielkie Choinek Ubieranie


W piątek, 19 listopada o 10 w Galerii Rumia odbyło się "Wielkie Choinek Ubieranie".
Uczniowie i wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego razem z nauczycielami również wzięli udział w tym wydarzeniu.
W dniach 20 listopada - 6 grudnia do godziny 12:00 odwiedź Galerię Rumia, zrób zakupy w dowolnym sklepie lub punkcie usługowym, a otrzymasz kupon, dzięki któremu będziesz mógł oddać swój głos! Kupon należy wrzucić do specjalnej urny stojącej przy najładniejszej według Ciebie choince.
Zwycięzca zostanie ogłoszony 6 grudnia.

Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 19.11.2021r.
Niewidzialny Towarzysz


W środę 10 listopada, kiedy jesienny promyk słońca przez okno wpada, przedszkolaki za mapę chwyciły i na wycieczkę wyruszyły.
Plecaki spakowały i trasę szybko obrały. Gdańsk- to będzie nasza przygoda!
Pierwsze do wykonania było trudne zadanie, którego celem była pewna misja, aby chorym dzieciom miłość wysłać.
Przedszkolaki niczym małe aniołki, skarpetki na onkologię przywiozły, by małym pacjentom uśmiech sprawić i dar przyjaźni w prezencie zostawić.
Drugie w planie było zwiedzanie. Nad Motławę się wybrali i Neptuna przywitali. Nadwiślańską okolice podziwiali i pamiątki z bursztynu pokupowali.
Na koniec nasze Panie na obiadek nas zabrały aby brzuszki były pełne i buźki uśmiechnięte. A gdy wszystko już zwiedziliśmy, to do domu wróciliśmy. W sercu wspomnienia zostawiamy i następną wyprawę obmyślamy.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 14.11.2021r.Do Hymnu10.11. uczniowie, wychowankowie i nauczyciele Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego wzięli udział w obchodach uroczystości Dnia Niepodległości.
W sposób interaktywny, poprzez kolor, ruch, muzykę, doświadczali i przeżywali to święto.
Następnie o godz. 11.11. wspólnie odśpiewali Hymn Polski.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 11.11.2021r.Dzień Białej LaskiSłyszałem, że świat jest piękny" - rzekł niewidomy.
"Podobno" -odpowiedział widzący.

W naszym ośrodku, jak co roku w dniu 15 pażdziernika, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski, jednocząc się z osobami niewidomymi i słabowidzącymi.
W ramach programu "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie", pani Kasia i pani Monika, przeprowadziły zajęcia, podczas których przeczytano naszym wychowankom "List od Adama", wspólnie wykonano ćwiczenia stymulujące zmysł wzroku i dotyku, przy użyciu dysków sensorycznych i kontrastowych obrazków. Na koniec wychowankowie, z pomocą pani Magdy, wykonali piękną kartkę z życzeniami, która powędrowała do Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille`a w Bydgoszczy.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 09.11.2021r.Dyniowy zawrót głowyW ramach realizacji innowacji "Ręka w Rękę" oraz "Odkrywcy Smaków" tydzień zakończyliśmy w kolorze pomarańczowym. Podczas Dyniowego Zawrotu Głowy malowaliśmy dynie, wycinaliśmy lampiony, a w ramach poczęstunku wszyscy skosztowali zupy dyniowej oraz frytek z dyni.
Po zakończonych aktywnościach świętowaliśmy urodziny Olimpii oraz Julki. Jubilatkom życzymy samych radości!
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 29.10.2021r.Jesień nie musi być smutna"Niech tam leje, niech tam wieje.
Ja się bawię, ja się śmieję."

W rytm wesołej piosenki o jesieni, panie Ania i Asia, zaprosiły uczniów i wychowanków naszego ośrodka do zabaw sensorycznych, których hasłem przewodnim było: Jesień nie musi być smutna.
Braliśmy udział w aktywnościach związanych z kolorami jesieni, były masaże darami ziemi oraz symulacje jesiennej pogody. Nie zapominajcie o parasolach!
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 24.10.2021r.Dzień Kropki15 września obchodzimy Światowy Dzień Kropki. I u nas ta mała, ale jakże potrzebna kropka miała swoje święto. Wszyscy uczestnicy zajęć mieli tego dnia kolorowe i uśmiechnięte buzie, a różnorodne afirmacje niosły pozytywny przekaz przez cały dzień.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 15.10.2021r.Zajęcia florystyczne- jesień28 września odbyły sie w naszym Ośrodku zajęcia florystyczne - "Pożegnanie lata-powitanie jesieni". Uczniowie i wychowankowie mieli okazję wykonać stroiki z kwiatów i roślin zebranych z pól i lasów. Do wykorzystania były trawy, zboża, kwiaty ogrodowe i polne.
Dodatkową atrakcją była też możliwość skorzystania z energetyzującego masażu dłoni z kasztanów i żołędzi.
Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się twórczym podejściem i indywidualną kreatywnością, co widać na zdjęciach.
Organizatorzy: Aleksandra Korczyńska, Natalia Narloch, Anita Klein.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 08.10.2021r.Kodowanie na dywanieKodowanie na dywanie... i nie tylko. Wychowankowie i uczniowie naszego Ośrodka kodowali co się dało i na różne sposoby.Przy układaniu różnych kształtów w różnych kolorach towarzyszyło nam mnóstwo śmiechu i zabawy.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.10.2021r.Woreczki sensoryczneUczniowie klasy IVB Szkoły Postawowej Podstawowej nr 6 w Redzie, pod czujnym okiem pani Angeliki Losik, wykonali dla naszych wychowanków woreczki sensoryczne. Współpracę nawiązała pani Aleksandra Korczyńska. Serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.10.2021r.Dzień Uśmiechu - jesieńU nas Dzień Uśmiechu jest codziennie. Gry i zabawy z chustą animacyjną na boisku szkolnym. Zajęcia odbyły sie w ramach programu "Ruszam sie przez cztery pory roku".
Zapraszamy do foto-albumu

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.10.2021r.Dzień ChłopakaWszystkiego najlepszego dla wszystkich małych i dużych chłopaków.
Na zdjęciach Piotruś.

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.10.2021r."Ręka w Rękę" - innowacja"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!
Namalują domek,
I na płocie kota,
I wesołe słonko
Na pochmurne dni!
A gdy w kosmos lecieć
Przyjdzie mi ochota,
Prawdziwą rakietę
Namalują mi!

Tak kolorowo i słonecznie zrobiło się na boisku szkolnym podczas kolejnej, jesiennej edycji innowacji "Ręka w Rękę"
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.09.2021r.Dzień Treningu - jesieńWe wtorek 21.09. po raz kolejny pani Aleksandra Muller zaprosiła całą społeczność naszego ośrodka do wspólnej zabawy, ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu. W przewie między aktywnościami można było się posilić kolorowym deserem przygotowanym przez Odkrywców Smaków, a na koniec wszyscy, zgodnie z zasadami, razem z panią Magdą Milewską, sprzątali miejsce naszego jesiennego treningu.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 26.09.2021r.Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Nasza placówka przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
Zużyty sprzęt AGD, baterie, drukarki czy telefomy zbieramy do 30 września 2021r.


aktualizacja z dnia 13.09.2021r.InformacjaPo szczegółowe informacje zapraszamy na stronę:
Bezpieczny powrót do szkoły

aktualizacja z dnia 09.09.2021r.Archiwum

Informacje o wydarzeniach, uroczystościach i imprezach, które odbyły się w roku szkolnym 2020/21 zostały przeniesione do archiwum.

Zapraszamy na chwile wspomnień tu:
Archiwum


aktualizacja z dnia 27.08.2021r.Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Rumi odbędzie się 1 września ( środa ) o godz. 9.30.
Z serdecznym pozdrowieniem
Małgorzata Woźniak
Dyrektor PZKS


aktualizacja z dnia 27.08.2021r.