Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Rumi
Deklaracja dostępności
strony internetowej


Materiały dla uczniów/
wychowanków


Nasz kanał na YOUTUBE

Aktualności

COVID

Procedury bezpieczeństwa

Prezentacja grup i klas

Prezentacja placówki

Dyrektor i nauczyciele

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Innowacja Pedagogiczna

Zasady przyjęć uczniów

Metody naszej pracy

Wnioski i dokumenty

Archiwum

Obowiązek informacyjny RODO

Kontakt
AktualnościXI Festyn "Free Art"W dniu 25 czerwca odbył się XI Powiatowy Festyn "Free Art", podczas którego swoje prace prezentują ośrodki i placówki z całego powiatu.
Prace naszych wychowanków zdobyły wyróżnienie w kategorii "Interpretacja Obrazu". Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas Festynu w ogrodzie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.
Nad zgłoszeniem i udziałem w konkursie czuwały panie Agnieszka Majewska oraz Izabela Cerańska.

Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 01.07.2021r.Kochani Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,kończący się rok szkolny był wyjątkowy pod wieloma względami. Pracowaliśmy ciężko w warunkach pandemii, za co Wam bardzo dziękuję.

Od jutra WAKACJE!!!!!
Życzę Wam słońca, aktywności, wielu spotkań z przyjaciółmi. Bądźcie bezpieczni podczas kąpieli w morzu i jeziorze, podczas wędrówek i podróży.
Odpocznijcie od komputerów i smartfonów, spędzajcie jak najwięcej czasu na łonie natury. Naładujcie akumulatory pozytywną energią.
Do zobaczenia po wakacjach.

Małgorzata Woźniak
Dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

aktualizacja z dnia 25.06.2021r.Zakończenie roku szkolnego 2020/21W dniu 25.09.21r. zakończył się rok szkolny 2020/21. Spotkaliśmy się na czas rozdania dyplomów i świadectw oraz by pożegnać absolwentów i uczniów opuszczających mury naszej szkoły.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.06.2021r.Gra terenowa "Bezpieczne wakacje"Za kilka dni koniec roku szkolnego i odpoczynek nad morzem, na wsi, na działce lub w górach. Wszyscy pamiętamy przede wszystkim o bezpieczeństwie i ochronie zdrowia.
Dziś, 23 czerwca, na boisku szkolnym zagraliśmy w grę terenową "Bezpieczne wakacje". Korzystając z informacji, ulotek i plakatów przygotowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie, trzy drużyny: przedszkolaki, uczniowie młodszych grup edukacyjnych oraz młodzież odpowiadali na przygotowane pytania. Rywalizacja była niezwykle zacięta.
Na zakończenie Michał, który w tym dniu obchodził urodziny, poczęstował wszystkich cukierkami.
Formułę gry terenowej przygotowały panie Justyna Gajewska oraz Katarzyna Borawska.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 10.06.2021r.Zakończenie roku szkolnego 2020/21


Z przyczyn pandemicznych na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 zapraszamy wyłącznie rodziców absolwentów.
Uroczystość odbędzie się w piątek 25.06.2021 r. o godzinie 9.30.

Wychowankowie otrzymają świadectwa i dyplomy podczas spotkań z wychowawcami w klasach/zespołach, natomiast absolwenci w trakcie krótkiej uroczystości, która odbędzie się na boisku szkolnym/auli.

Małgorzata Woźniak
Dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

aktualizacja z dnia 18.06.2021r.Promocja placówki


Z radością prezentujemy film przedstawiający ofertę naszego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Rumi.
Kliknij w zdjęcie:

aktualizacja z dnia 18.06.2021r.Piknik - Pożegnanie Absolwentów08 czerwca odbył się w naszej placówce Piknik Edukacyjny. Wspólne zabawy z chustą animacyjną, ścieżka sensoryczna, malowanie twarzy, Studio Szalonych Fryzur, to tylko kilka z wielu atrakcji przygotowanych przez nauczycieli ORW. Nie zabrakło tez stoiska z przekąskami i słodkimi przysmakami.
Świętowaliśmy również uroczyste pożegnanie - Piotra oraz Artura, którzy w tym roku kończą swoją edukację.
Organizatorzy: Anita Klein, Aleksandra Korczyńska oraz Anna Perska.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 10.06.2021r.Razem możemy więcej"Razem możemy więcej" to program własny realiowany przez cały rok szkolny przez p.Annę Perską oraz p.Joannę Wolanin. Uczniowie grupy IA oraz IIA mieli możliwość bliższego poznania siebie oraz swoich kolegów i koleżanek. Pozwala to otworzyć się im na nowe doświadczenia wynikające z pracy i zabawy w grupie oraz rozwinąć umiejętności społeczne.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 09.06.2021r.Urodziny Sylwii i Klaudii100 lat! Nowy tydzień w naszej grupie DPS rozpoczęliśmy świętowaniem 18 urodzin Klaudii i 19 urodzin Sylwii. Składaliśmy życzenia, wręczyliśmy kartki i prezenty. Pięknie wybrzmiewały fanfary wystukane w bębenki na cześć naszych Jubilatek.
Dziewczynki z pomocą p.Agnieszki i p.Izy przygotowały słodki poczęstunek: galaretkę z bitą smietaną i truskawkami. Było miło, uroczyście i bardzo wesoło.

kliknij!

aktualizacja z dnia 09.06.2021r.Serce dla ZwierzakówAkcja pt.: "Dorośli i dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki" cz. 2 również zakończyła się sukcesem!
2 czerwca, organizatorki akcji: p. Mariola, p. Justyna i p. Kasia, wraz z wychowankami: Celinką, Michałem, Natalią i Patrycją, udały się z zebranymi darami do schroniska Dąbrówka w celu przekazania podarunków dla tamtejszych czworonogów. Akcja miała na celu kształtowanie wrażliwości u dzieci i cieszyła się dużym powodzeniem.
Wszystkim darczyńcom z całego serca w imieniu PSIAKÓW i KOCIAKÓW serdecznie DZIĘKUJEMY!
Katarzyna Bednarska, Justyna Gajewska, Mariola Gozdowska

kliknij!

aktualizacja z dnia 04.06.2021r.Zakątek PięknościDzień Kobiet możemy obchodzić nie tylko 8 marca. Dzisiejszego dnia p.Ania z p.Asią zaprosiły wszystkie dziewczyny do Zakątka Piękności. Przy blasku świec, relaksacyjnej muzyce mogły poczuć się, jak w prawdziwym salonie spa. Peeling dłoni, masaż pachnącymi olejkami pozwolił oderwać się od codzienności i zanurzyć się w świecie zapachów, relaksu, odpoczynku...
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 02.06.2021r.Dzień DzieckaDzień Dziecka- święto małych i dużych dzieci. W ten dzień cała nasza społeczność bawiła się na boisku i ogródku szkolnym, korzystając z pięknej wiosennej aury. Również w DPS z okazji Dnia Dziecka bawiliśmy się razem z uczestnikami terapii zajęciowej Były tańce, śpiewy, zabawy ruchowe, wspólna praca plastyczna oraz słodki poczęstunek.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 01.06.2021r.Free -Art Pokaz Sztuki Osób NiepełnosprawnychFundacja Zdrowia "ESCO" w Wejherowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych niepełnosprawnych z powiatu wejherowskiego do udziału w konkursach.

kliknij!

Regulamin i zgłoszenie Free Art ------->


aktualizacja z dnia 28.05.2021r."Ręka w rękę"W ramach realizacji innowacji "Ręka w rękę" odbyły się kolejne zajęcia z Terapii Ręki. Były to zajęcia podsumowujące cały rok pracy naszych wychowanków. Tym razem postawiliśmy na dobrą zabawę farbami. Uczestnicy wykonali wspólną pracę, która zajęła miejsce na ścianie naszego ośrodka. Wszystkim wychowankom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.05.2021r.Za-kodujmy sie na wesołoW czwartek, 20 maja 2021r. spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Pani Iza i pani Ola przeprowadziły zajęcia ogólnorozwojowe z elementami kodowania offline "Za-kodujmy się na wesoło".
Celem zajęć było zachęcenie wychowanków do podjęcia aktywności poprzez zabawy badawcze i eksperymentowanie. Uczestnicy wykonywali zadania: pokonanie zakodowanej trasy, uzupełnianie brakujących elementów układanki oraz powtarzanie sekwencji ruchowych-muzykograma. Było kolorowo, radośnie i kreatywnie.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 21.05.2021r.SensoplastykaPatrycja, Ania, Zuzka i Vanesska przedstawiają kilka prostych ćwiczeń sensoplastycznych.
1. Ciastolina - niezwykle przyjemna masa, która pięknie pachnie ?? Do jej wykonania potrzebna jest skrobia ziemniaczana, odżywka do włosów i farba.
2. Tęcza angażuje zmysł wzroku. Możemy zaobserwować jak żywe kolory pod naciskiem dłoni przemieszczają się pod folią. Osoba, która ma silniejszy dotyk może usłyszeć pękanie bąbelków.
3. Słońce - markerem na koszulce do dokumentów rysujemy słoneczko. Niewielką ilość farby wlewamy do środka i zaklejamy taśmą. Palcami rozcieramy farbę najdokladniej jak potrafimy.
Miłej zabawy!
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 09.05.2021r.Wyzwanie Bociana Teodora - Zdrowy OsiłekNóżka lewa, nóżka prawa
sport dla zdrowia,ważna sprawa!
Obie nóżki do kółeczka
Wszyscy skaczą jak piłeczka.
Ręce w górę, w przód i w bok
teraz zrobimy przysiad i skok.
Wszyscy wznosimy ręce do góry
Tak jak po niebie wędrują chmury. Kamil piłkę goni żwawo, Julian pręży swe muskuły, podrzucając sztangę w chmury, a nasz Michaś z pędem wiatru mknie na desce do skateparku.
Przedszkolaki, z pomocą Pani Moniki, zdobyły ostatnią już odznakę w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: "Wyzwanie Teodora" - odznaka Zdrowego Osiłka i kończą przygodę z bocianem Teodorem.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 09.05.2021r.Majowe ŚwiętaJesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty
I ty!!!
Majowe Święta są okazją do rozbudzania patriotyzmu i więzi z ojczyzną oraz utrwalania symboli narodowych. Oto jak uczniowie i wychowankowie Ośrodka, w placówce w Rumi oraz w grupach w DPS, świętowali Święto Pracy oraz Dzien Flagi.
W ramach spotkania pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem" uczniowie i wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w zajęciach kształtujących patriotyczną postawę. Odsłuchali hymn Polski a poprzez stymulację zmysłu wzroku i smaku utrwalili znajomość naszych barw narodowych: biały i czerwony - wszyscy posmakowali musu truskawkowego i bitej śmietany. Scenariusz imprezy został opracowany przez p. J. Szczepańską, M. Milewską i A. Korczyńską. Wychowankowie grup rewalidacyjno-wychowawczych przy DPS w Wejherowie, wykonywali kotyliony, flagi oraz kompozycje kwiatowe z biało-czerwonych goździków.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.05.2021r.Dzień TęczyKwiecień jest miesiącem, w którym świętuje się Dzień Tęczy. Właśnie teraz, kiedy przyroda "przeplata trochę zimy trochę lata" możemy zaobserwować na niebie tęczę.
Z tej okazji w naszym Ośrodku uczniowie i wychowankowie poddawali się aktywnościom nasyconymi barwami, które wprawiły nas w znakomity nastrój.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.05.2021r.Odznaka Bociana Teodora - Pomocna DłońCzy warto pomagać?
Niejeden zapyta.
Przecież pomaganie
to rzecz znakomita!
Ty też kiedyś możesz
znaleźć się w potrzebie.
Wtedy pomoc przyjdzie
również i do Ciebie.
Gdy masz dużo pracy, stań z nami w około,
bo razem pracować jest bardzo wesoło !

Pomagać lubimy, świetnie się bawimy i wspólną pracę szybko dokończymy ! Michaś, Julian no i Kamil z Teodorem pogadali. Za odznakę od Bociana, poszli sprzątać ORW cały i czym prędzej popędzili szafy, okna wyczyścili! Pani Monika czystość sprawdziła i do ogródka nas zaprosiła. Grabie czerwone nam wręczyła i za sprzątanie pochwaliła. Zmęczenie nas jednak dopadło straszne, więc na trawie przysiedli niektórzy, innych taczką dowozili, ale oznakę Pomocnej Dłoni moi chłopcy zdobyli.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.05.2021r.Dzień CzekoladyCzekolada to dla wielu ideał wśród słodkości. Niektórzy mogą odmawiać sobie wszystkich przyjemności tylko po to, by móc zjeść choćby kawałeczek czekoladowego tortu albo kostkę ulubionej tabliczki.
12 kwietnia przypadał Dzień Czekolady więc i my postanowiliśmy świętować ten dzień w naszym ośrodku. Przygotowaliśmy mnóstwo przepysznych atrakcji. Na początku dzieciaki próbowały trzech rodzajów czekolady- białą, mleczną i gorzką. Malowały własne babeczki czekoladowe. Kosztowały ciasta czekoladowego. Największe wrażenie zrobiła czekoladowa masa sensoplastyczna, która przybierała przeróżne czekoladowe kształty.
Dzieciaki bawiły się fantastycznie, a uśmiech nie schodził z ich twarzy, co można zobaczyć na zdjęciach. Pozdrawiamy.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 22.04.2021r.Międzynarodowy Dzień AutyzmuJak to jest, gdy "zmysły wariują"?

No, ciężko jest!

"Moje ręce nie mogą włożyć piłeczki do pudełka! Oczy widzą zamazany, niepełny obraz! Dźwięki innych osób, ale też szuranie butami, samochody na ulicy za oknem, bicie serca kolegi z klasy słyszane z drugiego końca sali - przytłaczają, osaczają... Ledwie można wytrzymać! I cały czas ludzie ruszają ustami, syczą, szumią, parskają, rrrr, wrr, brrr! Co znaczą te dźwięki nazywane mową? Jak się w tym wszystkim połapać?"

Właśnie dzisiaj, świętując Dzień Autyzmu i solidaryzując się z osobami autystycznymi, spróbowaliśmy poczuć, jak trudno musi być osobom, których "zmysły wariują" - inaczej widzą, czują, słyszą, odbierają zapachy, albo... nie czują swojego ciała!

Zakładaliśmy dziwne okulary, przez które trudno było widzieć dokładnie, próbowaliśmy chwytać przedmioty używając wielkich rękawic, słuchaliśmy wielu, wielu dźwięków na raz! Oj, ciężko. Teraz choć troszeczkę doświadczyliśmy, co przeżywacie. Hej autyści, jesteśmy z Wami, wspieramy Was!
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 21.04.2021r.Tydzień z wierszemKolorowe ptaki przyfrunęły, aby wspólnie włączyć "Ptasie radio" i bawić się wesołymi dźwiękami. Żuk zalecał się do biedronki, jednak ona wybrała na męża muchomora, a igła tańcowała z nitką, w efekcie czego powstały przepiękne fartuchy.
To wszystko za sprawą tygodnia z wierszem, w którym uczestniczyli wychowankowie ORW.

Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 19.04.2021r.Program "Ręka w rękę"12 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia programu terapeutycznego "Ręka w rękę", podczas których nasi wychowankowie realizowali zadania z elementami Terapii Ręki.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 12.04.2021r.Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

W naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy naszych Wychowanków.
Święto obchodziliśmy w nieco innej formie, niż rok temu…A jak? Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez panią Martę Zinkel oraz Katarzynę Nowicką.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 11.04.2021r.Izo, pamiętamy...

04 kwietnia 2020 oku odeszła nasza koleżanka Iza Tarnowska Cechosz. Całe życie przyciągała do siebie ludzi. Ledwie chwyciła za gitarę, a już wokół Niej było nas pełno. Odeszła sama, w izolacji covidowej trudnej rzeczywistości. Minął rok od Jej śmierci, a my nadal słuchamy Jej piosenek, Jej głosu, wspominamy, tęsknimy...
Izo, pamiętamy :)
Prosimy o modlitwę za Izę.
Posłuchajcie w wolnej chwili: Nieboaktualizacja z dnia 03.04.2021r.Palmy WielkanocneW tym roku nie możemy się spotkać i wspólnie świętować Świąt Wielkiej Nocy. Dlatego, aby wprowadzić nieco świątecznej atmosfery każda z grup została poproszona o przygotowanie palmy wielkanocnej.
Zapraszamy do obejrzenia naszych prac w przygotowanej prezentacji.
Marta Zinkel, Monika Cemka, Mariola Gozdowska.
Zapraszamy do prezentacji

kliknij!

aktualizacja z dnia 29.03.2021r.Wielkanocne Spotkania ze Święconką"Wielkanocną radość ślę dla Ciebie dziś,
którą śpiewa każdy ptak, kwiat i liść,
którą wiosna niesie dla każdego z nas
Z cudem Zmartwychwstania w ten niezwykły czas.
Wielkanocne szczęście ślę w piosence Ci,
niechaj rozpromieni Twoje troski i łzy,
niechaj w Twoje serce Wielkanocna pieśń,
wniesie wielką radość i nadziei treść.
Wielkanocne Święta niechaj w domu Twym
rozgoszczą się Zmartwychwstania blaskiem i spokojem,
niech się wszystkie serca miłością podzielą Wielkanocną pieśnią, cudem i nadzieją."

Panie Marta,Monika i Mariola przybliżyły nam magiczny czas związany z oczekiwaniem na Wielkanocny cud. Tradycyjne wielkanocne śniadanie, życzenia zdrowia i szczęścia płynęły od całej społeczności naszego ośrodka.
Uśmiech,każdego z nas, pozwoliły nam utwierdzić się w przekonaniu,że jesteśmy jedną wielką rodziną.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.03.2021r.Wielkanocna ozdoba - konkurs25 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną".
Pani Monika Cemka i Pani Justyna Gajewska jednogłośnie zdecydowały o przyznaniu wyróżnienia, dla każdej z grup. Twórczość i kreatywność naszych wychowanków i ich nauczycieli, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Jako nagrodę, każdy otrzymał baranka wielkanocnego z masy solnej.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.03.2021r.Poszukiwacze wiosny - Ruszam sie przez cztery pory rokuW ramach programu "Ruszam się przez pory roku", wychowankowie i uczniowie ORW w Rumi zostali zaproszeni do wspólnej zabawy wiosennej.
Każda z grup miała za zadanie poszukać, na terenie naszej szkoły, pierwszych oznak wiosny tj. pąki wiosenne, krokusy, bociana czy biedronkę. Gra terenowa z elementami zagadek, okazała się ciekawą formą nauki i zabawy, tym bardziej, że podczas rywalizacji przyświecało nam piękne wiosenne słońce.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 24.03.2021r.Pierwszy Dzień Wiosny"Już w powietrzu wiosnę słyszę
Czy ty też?
Serce patrzy w me zacisze
Czy ty wiesz?
Świat wiośnieje, w słońcu cały,
W świtach zórz
Wróble się rozświergotały:
Cóż, czy już?"
Julian Tuwim

21 marca powitaliśmy WIOSNĘ!
Z tej okazji wychowankowie Ośrodka wzięli udział w sadzeniu cebulek i rozwiązywaniu wiosennych zadań: odnajdywaniu na ilustracji bociana, tulipana oraz żabki, malowaniu palcem bazi oraz przyklejaniu ptaków na wiosenne drzewo.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 23.03.2021r.Międzynarodowy Dzień PizzyW dniu 08.03. obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Pizzy.
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy spootkać sie wszyscy razem, dlatego panie Marta Zinkel, Katarzyna Bednarska i Aleksandra Szczetyńska, odwiedziły nas w salach. W bezpieczny sposób każdy z uczestników zajęć mógł poznać i powyrabiać drożdżowe ciasto.
Na koniec czekała na nas pyszna pizza przygotowanaprzez uczniów grupy IIB oraz przez przedszkolaki z gr.OA.
Wszystkim bardzo smakowało.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 18.03.2021r.Prawa DzieckaW ostatnim czasie w naszym ośrodku odbyły się zajęcia z zakresu Praw Dziecka.
Każda grupa otrzymała na nich specjalne zadanie - ozdobienie ramki do piktogramu prezentującego jedno z praw. Wszystkie prace zostały następnie połączone i stworzyły "OBRAZ NASZYCH PRAW", który ozdabia gazetkę na wejściu do ośrodka.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszego wspólnego dzieła w krótkiej prezentacji. Zajęcia zorganizowała pani Marta Zinkel.

Link do prezentacji: Prawa Dziecka

aktualizacja z dnia 26.02.2021r."Innowacja - Jestem Tu"W DPS ruszył kolejny cykl zajęć innowacji JESTEM TU Zgodnie z planem, w roli głównej wystąpiły nasze nogi....
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 22.02.2021r.Aniołek dla AniołkaLaura choruje na SMA i potrzebuje 9 milionów złotych na najdroższy lek świata. Może wygrać walkę o nowe życie, ale potrzebuje naszej pomocy. Laura musi uwierzyć w Anioły! Dlatego powstał ten challenge! Każdy nominowany robi Anioła w śniegu i nominuje kolejne osoby ( im więcej tym lepiej ) Jeśli wykonasz zadanie, a masz na nie 24h - wpłać 5 zł na skarbonkę dla Laury, jeśli nie wykonasz 10 zł.
Link do strony: Pomoc dla Laury

kliknij!

aktualizacja z dnia 22.02.2021r.Tłusty Czwartek


"Był sobie mały, tłuściutki pączek.
Był okrąglutki i nie miał rączek.
Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę!
Faworki też być musiały
i swym wyglądem apetyt wzmagały".

W środę 10.02 w naszym ośrodku odbyło się wielkie ucztowanie Pani Magda i Pani Monika w ramach programów "Bułka z Masłem" i "Odkrywcy Smaków" zaangażowały całą społeczność szkolną do wspólnego pieczenia paczków i faworków.
Zabawy i uśmiechu było co niemiara. Smak i zapach naszych wypieków przybliżył nam tradycję obchodów Tłustego Czwartku.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 19.02.2021r.Spotkanie Absolwentów - onlineW miniony czwartek, 28 stycznia z zaproszenia na Kolędowanie Absolwentów w obowiązującej formie on-line mogli skorzystać Alicja, Marta, Paweł, Przemek i Marta wraz z Rodzicami. Połączyła się z nami P. Magda – Wychowawczyni, a także grono OR(e)W(owskich) Fanów.

Naszych Miłych gości powitała Dyrektor ORW- Pani Marzanna Dróżdż. Słowo wstępne przekazała Pani Katechetka Mariola.
Wejście na wizję wywołało sporo emocji, wzruszeń i łez, po obu stronach. Nie mogliśmy się nacieszyć swoją obecnością i to nic, że zdalną.
O oprawę spotkania i prowadzenie zadbały Panie Mariola Gozdowska i Marlena Konkol.

Włączyliśmy "maszynę losującą", z której to po wyciągnięciu i otwarciu losu czytaliśmy numer kolędy lub osobę. Zadaniem naszych gości było opowiedzenie o swojej ulubionej potrawie świątecznej. Ummm, ich zapach unosił się w powietrzu i niemal czuliśmy smak. Każdy z uczestników miał przydzielony kolorowy dzwonek, który udzielał głosu. Wkrótce zamieścimy wszystkie przepisy. Tak więc było świątecznie i sensorycznie. Mamy wymieniały się jeszcze dłuuuugo swoimi doświadczeniami, troskami i radościami. Było też kilka cennych porad. Tak zawiązana grupa, zostanie Grupą Wsparcia już na zawsze. Mamy nadzieję, że inne Mamy - Rodzice wkrótce będą mogli dołączyć. Serdecznie pozdrawiamy, Wszystkich Naszych Absolwentów i Ich Rodziny, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Organizatorki Kolędowego spotkania Pani Mariola i Pani Marlena.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 31.01.2021r.Ruszam sie przez cztery pory roku-zimaWykorzystując okazję, iż zawitała do nas zima w pełnej swojej krasie, w ramach programu "Ruszam się przez 4 pory roku", wychowankowie naszej placówki zaopatrzeni w rękawice, czapki, szaliki, spodnie narciarskie ruszyli na zimowe szaleństwo w białym puchu.
Starsi wychowankowie, wspólnie z panem Radkiem, odśnieżali i budowali tor saneczkarski, inni zdobywali wysokie szczyty, jeździli na jabłuszkach, rzucali śnieżkami, budowali bałwanki i na koniec zostawiali ślad w postaci aniołka na śniegu.
Nad wszystkimi zabawami czuwali p. Kasia Bednarska, p. Ola Muller, p. Radek Sychowski.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 21.01.2021r."Antynudka" - wyzwania bociana TeodoraHu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy.
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!
Hu! Hu! Ha...przedszkolakom zima nigdy nie jest zła !!! Chociaż śnieg nam w buty wpadł, chociaż uszy zmroził wiatr, chociaż rączki nam zamarzły to i tak uśmiech na twarzy mamy!!!
Grupa przedszkolna, na czele z Kamilem, Julianem i Michałem zdobyła kolejną odznakę od Bociana Teodora - odznaka "Antynudka" należy już do nas, bo jak mówi nasza Pani Monika: nasza grupa nie wie co to NUDA.
Zapraszamy do foto-albumu.


kliknij!

aktualizacja z dnia 18.01.2021r.OświadczeniaOd 18 stycznia 2021r. (poniedziałek) zapraszamy wychowanków na zajęcia.
Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z 5 listopada 2020r. poz. 1960 zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 § 1 ust. 1 pkt.3. w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych dopuszcza się możliwość realizacji zajęć za zgodą rodziców dzieci.
Druk oświadczenia rodzica/opiekuna dostępny jest tu: Oświadczenie

aktualizacja z dnia 15.01.2021r.Życzenia Świąteczne od Dyrektora PZKS


aktualizacja z dnia 24.12.2020r.Opowieść o Bożym NarodzeniuRok 2020 jest wyjątkowy pod wieloma względami. I my dla Was przygotowaliśmy więc wyjątkowy występ.
Zapraszamy do obejrzenia filmu pt."Opowieść o Bożym Narodzeniu" w wykonaniu uczniów i wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Rumi.
Aby obejrzeć film należy kliknąć w zdjęcie poniżej:

kliknij!

aktualizacja z dnia 22.12.2020r.Odznaka Bociana Teodora "Kochające serce"Grupa przedszkolna 0A, zdobyła kolejną odznakę od Bociana Teodora.

Odznaka "Kochające serce" jest dla nas najcenniejszą odznaką jaką zdobyliśmy.
W każdym zakątku świata jest ktoś, kto w okresie Świąt Bożego Narodzenia czuje:strach, ból, samotność i niepewność.
Kamil, Julian i Michał zostali Aniołami Stróżami jakieś bratniej duszy. Mam nadzieję, że ich małe, wielkie serca przy pomocy moich rąk, wywołają uśmiech na czyjejś małej twarzy. Któż bardziej niż moi wychowankowie, zrozumie inność tego świata.

Członkowie fundacji "Gdy Liczy się Czas" postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci "WYLOSUJ ANIOŁA", która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.
Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Wychowawczyni: Monika Cemka
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.12.2020r.Dorośli i dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki i kociakiAkcja pt.: "Dorośli i dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki" zakończona sukcesem!
15.12, we wtorek, organizatorki akcji: p. Mariola, p. Justyna i p. Kasia,
wraz z wychowankami: Julkiem i Robertem, udały się z zebranymi darami do schroniska Dąbrówka. Następnie spotkaliśmy się z przedstawicielką fundacji Kotangens, p. Moniką Paczkowską by przekazać część zebranych podarunków. Akcja miała na celu kształtowanie wrażliwości u dzieci i cieszyła się dużym powodzeniem.
Wszystkim darczyńcom z całego serca w imieniu PSIAKÓW i KOCIAKÓW serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
Katarzyna Bednarska, Justyna Gajewska, Mariola Gozdowska.
Zapraszamy do foto-albumu.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.12.2020r.Konkurs "Jesienny Lampion"W listopadzie odbył się konkurs na najpiękniejszy jesienny lampion. Bardzo dziękujemy wszystkim wychowankom, którzy podjęli się wyzwania i stworzyli przepiękne prace. Wszystkie były wyjątkowe. Zobaczcie sami.

Zapraszamy do foto-albumu: Link do prezentacji zdjęć z konkursu - kliknij.Konkurs przygotowały: Katarzyna Bednarska, Marta Zinkel

aktualizacja z dnia 15.12.2020r.Pomarańczowa SiłaZakończyły się już sportowe etapy Pomarańczowej Siły. W 5-ciu Rundach przeżyliśmy sportową radość i zabawę, stając do różnych konkurencji. Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom - Pomysłodawcom i Organizatorom. Dziękujemy Ambasadorom tego przedsięwzięcia oraz Sponsorom. Gratulujemy wygranych i pozdrawiamy Wszystkich Uczestników z 22 placówek w Polsce.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i dystans do siebie (szczególnie w Rundzie IV w czasie zdalnego nauczania).
Dziękuję Koleżankom i Kolegom - Pani Aleksandrze Müller, Panu Radosławowi Sychowskiemu, Pani Joannie Wolanin, Pani Annie Perskiej - Asystentom dzieci w trakcie zmagań sportowych oraz za piękne fotorelacje. Dziękuję Koleżankom za gościny udział ze swoimi wychowankami.

Całością koordynowała, relacjonowała i opracowywała materiał - Marlena Konkol.
A oto IV Runda konkursowa-uwieczniona w kadrach:
Link do Prezentacji - kliknij!Oto ostatnia V Runda konkursowa - uwieczniona w kadrach:
Link do prezentacji - kliknij!

aktualizacja z dnia 11.12.2020r.Mikołajki"Białe wąsy, biała broda
Tylko śniegu nie ma - szkoda..."

Chociaż Mikołaj, pan Radosław, nie przyjechał w tym roku saniami tylko rowerem
i tak sprawił wszystkim ogrom radości.
Razem ze swoimi pomocnikami elfami, panią Anią i panią Beatą, odwiedzili grzeczne dzieci, a u nas są tylko takie :) Przy okazji okazało się, że mikołajowe atrybuty takie jak broda i dzoneczek, mogą być doskonałymi obiektami do zabawy.
Pani Dyrektor Marzanna Dróżdż wspierała orszak mikołajkowy, składając życzenia
i rozdając upominki.
Dziekujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu prezentów.

kliknij!

aktualizacja z dnia 09.12.2020r.Andrzejki


27 listopada w naszej placówce obchodziliśmy Andrzejki. Każdy wychowanek otrzymał tajemniczą wróżbę z ciasteczka.
Wszyscy zainteresowani byli kostiumami andrzejkowymi. Szczególnie do gustu przypadła maska, którą założyła pani Ola.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.11.2020r.Damian- pożegnanie

aktualizacja z dnia 23.11.2020r.Informacja dla rodzicówOd 16 listopada 2020r. (poniedziałek) zapraszam wychowanków na zajęcia.

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z 5 listopada 2020r. poz. 1960 zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 § 1 ust. 1 pkt.3. w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych dopuszcza się możliwość realizacji zajęć za zgodą rodziców dzieci. W związku z powyższym proszę rodziców o dostarczenie zgody na prowadzenie zajęć, na druku przekazanym przez wychowawców.

Z poważaniem Małgorzata Woźniak


aktualizacja z dnia 13.11.2020r.Ważna informacja!


Ważna informacja!!! Przyjmowanie wniosków o przyznanie dofinansowania w ramach Modułu III zostało wydłużone do dnia 16 listopada 2020 roku. Uczniowie i wychowankowie poniższych jednostek mogą otrzymać wsparcie z PFRON w ramach nowego programu.

Link do strony PFRON: Kto może otrzymac pomoc finansowa za zawieszone zajęcia.

Wniosek do pobrania:


aktualizacja z dnia 13.11.2020r.Szkoła Do Hymnu


11.11.2020 obchodzimy Święto Niepodległości. Jak co roku, z tej okazji, 10 listopada o godzinie 11.11 przystąpiliśmy do wspólnego odśpiewania hymnu. Ze względu na obecną sytuację odbyło się to w formie online. Było dostojnie i uroczyście. Wszystkim nauczycielom ORW, przedszkolakom, uczniom, rodzicom i pracownikom ośrodka, dziękujemy za aktywny udział we wspólnym świętowaniu. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była p. Jolanta Szczepańska.


aktualizacja z dnia 10.11.2020r.Zarządzenie nr 34/2020


Szanowni Państwo,

Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 5 listopada 2020 r. wydałam Zarządzenie nr 34/2020, na mocy którego ograniczam funkcjonowanie placówki i wprowadzam w terminie 9-15 listopada 2020 r. zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w Ośrodku Rewalidacyjno - Wychowawczym w Rumi oraz w klasach IV - VIII Szkoły Podstawowej nr 7 w Wejherowie dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną.

Zapewniam Państwa, że na bieżąco monitoruję sytuację epidemiologiczną w placówce. W dalszym ciągu nieobecne są pomoce nauczyciela, którym życzymy dużo zdrowia. Pozdrawiam serdecznie.
Małgorzata Woźniakaktualizacja z dnia 06.11.2020r.Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie - reportaż


Zapraszamy do zapoznania się z reportażem przedstawiającym naszą placówkę.


aktualizacja z dnia 05.11.2020r.Pomarańczowa siła - Runda III

Za nami kolejne odrobione zdanie "Pomarańczowej Siły.". Runda III - obejmowała sporty drużynowe.
A co nam z tego wyszło...oceńcie Państwo sami.

UWAGA RODZICE, PROŚBA :-)
W związku z nauczaniem na odległość, proszę Rodziców grupy I A - P.Ani Perskiej, grupy II A P.Asi Wolanin oraz grupy II B - P.Marleny Konkol, o pomoc przygotowaniu sesji zdjęciowej z ćwiczeniami.
Kolejna Runda dotyczy sportów rakietowych (tenis stołowy, ziemny, badminton). Jeżeli nie ma w domu takiego sprzętu, proszę o zdjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej z piłkami dużymi-małymi). Nie zapomnijcie Kochani o pomarańczowych akcentach ubioru.
Powodzenia na sesji zdjęciowej. Marlena Konkol

Pomarańczowa Siła - Runda III


Podobnie, jak w poprzednich prezentacjach, jeśli chcemy, by towarzyszył nam podkład muzyczny, klikamy małe kółeczko w dolnym prawym rogu na 2 str.
Muzyka uruchomi się na innej karcie, powracamy do prezentacjii, cieszymy oko obrazem z ćwiczeniami.

aktualizacja z dnia 04.11.2020r.Dzień Papieski

W tym roku Dzień Papieski przebiegał pod hasłem "Totus Tuus”, czyli Cały Twój "

Z powodu panującej sytuacji nie spotkaliśmy się na wspólnej uroczystości by wspominać naszego wielkiego Rodaka. W warunkach reżimu sanitarnego uczniowie
i wychowankowie wykonali w swoich klasach dowolną techniką piękne prace plastyczne przedstawiające najważniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego.
Wszystkim dziękuje za zaangażowanie i pomysły.
W nagrodę nie mogło zabraknąć pysznych kremówek, a dodatkowo każdy mógł wylosować cytat ze słowami Ojca Świętego.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała pani Mariola Gozdowska

kliknij!

aktualizacja z dnia 29.10.2020r.Pomarańczowa siła

Jesteśmy jedną z 22 placówek w Polsce w grupie finalistów Programu ING Pomarańczowa Siła.

Poznajmy naszych Ambasadorów:

Michał Pol
Dziennikarz sportowy. Od lat pracuje przy najważniejszych wydarzeniach sportowych, takich jak mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata czy igrzyska olimpijskie. Attaché prasowy polskich paraolimpijczyków, z którymi był na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz Pjongczangu w 2018 roku.

Alicja Jeromin
Sprinterka, 7-krotna medalistka igrzysk paraolimpijskich. Jej specjalnością są biegi na 100, 200 i 400 m. Zaczynała swoją karierę od gry w tenisa stołowego, jednak ostatecznie wygrała lekkoatletyka. Jej największym marzeniem jest zdobycie złotego medalu igrzysk, a kolejną szansę będzie mieć już w Tokio.

Marcin Ryszka
3-krotny mistrz świata w pływaniu osób niewidomych, brązowy medalista mistrzostw Europy, uczestnik igrzysk paraolimpijskich. Aktualnie dziennikarz sportowy, który w swojej audycji radiowej propaguje sport osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy bawią się w 5 sportowych rundach, każda upływa pod znakiem innej dyscypliny. Zabawa zaczyna się od wysyłki do szkół i klubów sprzętu sportowego potrzebnego do realizacji sportowych wyzwań. Zadaniem dzieci jest aktywna zabawa przy wykorzystaniu otrzymanego sprzętu. Drużyna, która wykazała się największym zaangażowaniem w danym miesiącu, wygrywa wyjątkowe spotkanie z ambasadorami, którzy przyjeżdżają na niezapomniany trening.

A oto konkursowa relacja z RUNDY II - GIMNASTYKA:

--------> Gimnastyka z pomarańczową siłą <---------
aktualizacja z dnia 27.10.2020r.Urodziny Weroniki

Inaczej jak co roku, bo w ograniczonej liczbie gości, ale cieszą nas wspólne chwile.

kliknij!

aktualizacja z dnia 27.10.2020r.Informacja

Szanowni Państwo,

w oczekiwaniu na Rozporządzenie MEN dotyczące zawieszenia zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych przekazuję krótki komunikat.
Po analizie sytuacji epidemicznej w placówce, licznych rozmowach z rodzicami i nauczycielami podejmuję decyzję o kontynuowaniu pracy w placówce w formie stacjonarnej w dniu 26 października 2020 r. (poniedziałek).
Życzę Państwu spokoju i zdrowia.

Małgorzata Woźniak


aktualizacja z dnia 18.10.2020r.Dzień Kropki

Z okazji Dnia Kropki zapraszamy Was do wspólnego świętowania.
Ze względu na obecną sytuację nie możemy spotkać się wszyscy razem, więc przygotowałyśmy dla Was prezentację, która przybliży Wam rolę malutkiej kropki, a jednak tak istotnej dla ludzi.
Zapraszamy do wspólnej zabawy. K. Bednarska, M. Zinkel

kliknij!

aktualizacja z dnia 18.10.2020r.Światowy Dzień Zwierząt - konkurs

W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji panie Aleksandra Szczetyńska oraz Michalina Kanciał, zorganizowały konkurs pod hasłem "Ulubione zwierzę".
W dniu 09.10. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, wręczono dyplomy oraz słodki upominek.

kliknij!

aktualizacja z dnia 14.10.2020r.OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "WYZWANIA TEODORA"

W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego będą realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Wyzwania Teodora".

Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Postanowił on zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać dobywać nowe umiejętności, jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.

Teodor wyznacza maluchom siedem zadań do wykonania, dzięki którym dzieci osiągną siedem sprawności.
Dzięki aktywnemu uczestnictwu w projekcie przedszkolaki otrzymają odznaki za każdą zdobytą sprawność oraz na koniec dyplom profesora Teodora, natomiast oddział przedszkolny zyska certyfikat miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

kliknij!

aktualizacja z dnia 05.10.2020r.Dzień Treningu - Jesień

Słoneczne dni zachęcają do aktywności.
Pani Ola zorganizowała Dzień Treningu, a pani Monika w ramach programu Odkrywcy Smaków zaprosiła wszystkich na pierogi z jagodami.

kliknij!

aktualizacja z dnia 21.09.2020r.Bezpieczny powrót do szkół
aktualizacja z dnia 01.09.2020r.Regulamin funkcjonowania PZKS

Po dłuższej niż zwykle przerwie rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Bardzo chcielibyśmy aby jak najdłużej, najlepiej cały rok, nauczanie odbywało się w szkole. Aby tak mogło być potrzebna jest odpowiedzialność nas wszystkich. Musimy nauczyć się życia szkolnego w nowym reżimie sanitarnym.
Wiemy, że część rodziców, uczniów i nauczycieli ma obawy związane z powrotem do zajęć w placówce, ale moim priorytetem jest bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej. Dlatego też Zarządzeniem Dyrektora wprowadzony został: Regulamin funkcjonowania PZKS w Wejherowie w czasie pandemii od 1 września 2020 r., który w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwoli na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków.

Regulamin funkcjonowania PZKS

aktualizacja z dnia 01.09.2020r.

Drodzy uczniowie i wychowankowie

Życzę Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym była początkiem przygody, zapewniającej poznawanie świata i rozwijaniem własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy i umiejętności, różnorodnymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami. Szczególnie ciepłe życzenia kieruję do wszystkich uczniów i wychowanków, którzy po raz pierwszy przekraczają progi placówki. Niech dzisiejsza radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą wkraczacie.

Szanowni Państwo: Wicedyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy Placówki:
Życzę Państwu satysfakcji z podejmowanych działań i zawodowej radości z osiągnięć swoich podopiecznych. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie czasem spokojnej i efektywnej pracy.

Szanowni Rodzice,
jesteście Państwo ważną częścią naszej społeczności. Życzę Wam dobrej współpracy z wicedyrektorami, nauczycielami, a przede wszystkim z wychowawcami klas, grup i oddziałów. Niech to współdziałanie zaowocuje sukcesami Waszych dzieci i przyniesie wiele powodów do zadowolenia.

Do miłego zobaczenia Małgorzata Woźniak – dyrektor PZKS w Wejherowie

aktualizacja z dnia 01.09.2020r.Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

01.09.20r. rozpoczyna się nowy rok szkolny 2020/21.

godz. 9.00- gr. 0A, 0B, IA, IB, IIA, IIB, IIIA, IIIB.
godz. 11.00- gr. A, B, C, D, E

0A - grupa przedszkolna - wych. Monika Cemka,
0B - grupa Przedszkolna - wych. Aleksandra Szczetyńska, IA – wych. Anna Perska
IB – wych. Aleksandra Korczyńska
IIA – wych. Joanna Wolanin
IIB – wych. Marlena Konkol
IIIA – wych. Magdalena Milewska
IIIB – wych. Beata Barańska
gr.A – Jolanta Szczepańska
gr.B – Marta Zinkiel
gr.C – Anita Klein gr.D – Katarzyna Borawska

aktualizacja z dnia 27.06.2020r.