Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Rumi
Aktualności

Prezentacja grup i klas

Prezentacja placówki

Dyrektor i nauczyciele

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Innowacja Pedagogiczna

Zasady przyjęć uczniów

Metody naszej pracy

Wnioski i dokumenty

Archiwum

Kalendarium 2017/2018

Kontakt


AktualnościZakończenie roku szkolnego 2017/18

Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18, na którym odpłynęła w dal łódź z naszymi uczniami z klasy V, którzy od września będą uczęszczać do naszej placówki w Wejherowie, gdzie będą mogli rozwinąć żagle i wypłynąć na szerokie wody.
W dalszej części spotkania pani wicedyrektor Marzanna Dróżdż rozdała dyplomy absolwentom klasy Przysposabiającej do Zawodu, którzy zakończyli już edukację w naszej placówce oraz wszystkim obecnym uczniom i wychowankom naszej placówki. Nie obyło się bez łez wzruszenia.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.06.2018r.Wycieczka do kina

Wycieczka do kina jest wspaniałą odskocznią od zwykłej szkolnej rzeczywistości. Uczy koncentracji, wyciszenia i rozwija zainteresowanie otoczeniem.
Silna grupa klas IVC, IA oraz grupy C wraz z wychowawczyniami odwiedziła pobliskie Multikino w Rumi. Dziękujemy serdecznie p. Uli, za prezent w postaci biletów do kina.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 20.06.2018r.Prawa Dziecka

" Nie ma dzieci, są ludzie". Te słowa Janusza Korczaka przyświecały podczas lekcji otwartej, na która zaprosiła wszystkich pani Anna Perska oraz p. Jolanta Szczepańska.
Warsztaty w sposób przystępny przybliżyły Konwencję o prawach dziecka oraz świat, w jakim żyją inne dzieci z różnych krajów.

Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 20.06.2018r.Warsztaty logopedyczne

W czwartek uczniowie i wychowankowie zostali zaproszeni przez p. Justynę i p. Kasię na warsztaty logopedyczne z elementami integracji sensorycznej.
Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo ciekawej formie. Wszyscy brali udział w tworzeniu różnokolorowych koktaili, które można było oglądac i smakować. To była wspaniała, kolorowa uczta.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.06.2018r.Dzień Wiatru

15 czerwca to Światowy Dzień Wiatru, który my także postanowiliśmy uczcić. Z tej okazji, panie Asia i Marta przygotowały zagadki, w których uczniowie i wychowankowie musieli odgadnąć czym jest wiatr, co porusza, do czego jest potrzebny i jakie wydaje odgłosy. Wszyscy szukaliśmy wiatru w suszarce do włosów i w wiatrakach- tych małych i dużych. Na koniec wspólnie zrobiliśmy wiatr, wykorzystując folię, chustę animacyjną oraz balony.
To był bardzo wietrzny dzień :)
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.06.2018r.Spotkanie z książką

W ramach ogólnopolskiej akcji - Czytamy Dzieciom, w placówce odbyło się kolorowe spotkanie z książką i jej bohaterami. Dzieci i młodzież przyniosły swoje ulubione książeczki, z których powstała przepiękna wystawa.
Swoje książki z dzieciństwa zaprezentowała także organizatorka spotkania -
p. Marlena.
Wśród zaproszonych gości były Mamy-Terapeutki. Panie Izabele wyczarowały
balonów wiele postaci. Głosu bohateram użyczył p. Tomek.
Książki małe i duże, nowe pachnące, stare i pożółkłe - każda z nich warta wspomnień
i wertowania kartek.
Było bardzo wesoło. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.06.2018r.Wycieczka do Pucka

Uczniowie kl.II z P.Marleną i P.Irenką, pojechali pociągiem na wycieczkę do Pucka. Dzieci nazwały nasz piękny i wygodny pociąg „Pendolino”.
Pierwsza atrakcja spotkała nas już na peronie w Pucku. Tu pociągi się mijają i pierwszy musi czekać na przyjazd drugiego. Oczekiwaliśmy wjazdu pociągu z Helu. Panowie konduktorzy odgwizdali odjazd, pomachali żółtymi chorągiewkami i pociągi ruszyły dalej. My poczekaliśmy na podniesienie szlabanów i spacerem udaliśmy się na Pucki Rynek.
Podziwialiśmy urokliwe kamieniczki, bawiliśmy się przy fontannie i troszkę odpoczęliśmy przed następnym etapem. Zwiedzanie manufaktury szkła. W hucie, po otwarciu pieców panowała wysoka temperatura. Mogliśmy zobaczyć proces wywarzania szkła. Poznaliśmy technikę modelowania gorącej lawy szklanej z wykorzystaniem stłuczki szklanej, wydmuchiwania, szkliwienia, nabierania barw w piasku kwarcowym oraz szlifowania. Gospodarzom dziękujemy za miłą gościnę.
Kolejny punkt to – zabytkowa Fara. Następnie spacer wąskimi uliczkami nad zatokę. Tu widzieliśmy port jachtowy, przy nabrzeżu obserwowaliśmy turniej piłki plażowej, spacerowaliśmy po molo. Przerwa na zabawy i odpoczynek, a potem długi powrót na peron.
BRAWO chłopcy! Nogi troszkę bolały, plecaki uwierały, ale daliśmy radę.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 14.06.2018r.Przedstawienie słowno-muzyczne "112"

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego "W świecie teatru", odwiedzili nas aktorzy Teatru Gargulec.
W bardzo pomysłowy sposób, poprzez odgrywanie scenek - spektakl słowno-muzyczny, wykonawcy przedstawili różne niebezpieczeństwa jakie mogą nam się wydarzyć w czasie wakacji i jak sobie z nimi poradzić.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 13.06.2018r.Koncert w Gdańsku

W miniony piątek, w Gdańsku odbył się doroczny koncert organizowany przez Kuratorium w Gdańsku i Politechnikę Gdańską z udziałem młodych artystów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.F.Nowowiejskiego
w Gdańsku.
Wzięli w nim udział nasi uczniowie, wychowankowie wraz z Rodzinami.
Spędziliśmy miłe godziny późnego popołudnia przy dźwiękach muzyki poważnej wykonywanej przez najmłodszych i najstarszych uczniów na różnych instrumentach: akordeony, skrzypce, wiolonzcele, obój, fortepian.
Ponadto uczennice zaprezentowały 3 tańce przestrzenno – ruchowe,
w tym 1 z jednoczesnym śpiewem kanonu. Interpretacjom ekspresji towarzyszyły dźwięki utworu Carla Orffa oraz Antonio Vivaldiego – cz. Zima.
Nad projektem po stronie naszego Ośrodka (informacja, dystrybucja zaproszeń, logistyka) - czuwała P. Marlena.

Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 13.06.2018r.Piknik Rodzinny

Za nami Piknik Rodzinny, który już od kilku lat wpisał się w tradycję szkoły.
Podczas zabaw i wspólnego biesiadowania, integrowała się cała społeczność naszej placówki.
Na początku spotkania, pani Dyrektor Małgorzata Woźniak przedstawiła wszystkim naszych tegorocznych absolwentów, życząc im spełniania swoich marzeń w dorosłym życiu.
Razem z panią Wicedyrektor Marzanną Dróżdż, uhonorowały uczniów pamiątkami
i poczęstowały wszystkich wspaniałym tortem, ufundownym przez rodziców uczniów opuszczających w tym roku szkolnym naszą placówkę.
Potem przyszedł czas na radosne spędzanie czasu w gronie wspólnoty szkolnej.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 10.06.2018r.Sensoplastyka - wiosna

29 maja odbyły się kolejne zajęcia z sensoplastyki pod hasłem "Wiosna".
Zielone, pachnące produkty, o różnej konsystencji, pozwoliły na twórczą i radosną zabawę. Na zakończenie na uczestników zajęć czekał sensoryczny dywan, po którym można było przejść bosymi stopami. Zajęcia prowadziły p. Ania i p. Ola.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 10.06.2018r."Ruszam się przez cztery pory roku"

W ramach autorskiego programu "Ruszam się przez cztery pory roku", po raz pierwszy zorganizowane zostały zawody i gry w terenie.
Uczniowie klasy II, IV i IIIA zostali podzieleni na dwie drużyny. Zadaniem obu zespołów było, z wykorzystaniem przygotowanych map, wykonać zadania w terenie.
Opiekunami grup byli p. A. Muller, J. Wolanin, R. Sychowski.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 30.05.2018r.Uroczysta Komunia Święta" Dziś radość dla Ciebie niesłychana, bo idziesz z miłością na spotkanie Pana.
Pamiętaj, że On Cię zawsze usłyszy czy modlisz się głośno czy w głębokiej ciszy."

Kończy się MAJ, a wraz z odejściem najpiękniejszego miesiąca pozostają wspomnienia pieknych Uroczystości, podczas których radośnie drżą dziecięce serduszka.
W tym roku do I Komunii Świętej przystąpili: Amelka,Wanesa z siostrą Sarą i Sławek.
Odświętnie ubrane dzieci, Rodziców i Gości powitał celebrans Uroczystości - ksiądz Michał.Nad całością czuwała Pani Katechetka Dorota.Oprawę obok dzieci przygotowali przejęci Rodzice i Wychowawcy.O muzyczne doznania zadbała Pani Agnieszka,która zaprosiła współpracujące z nami od lat studentki.
Dzieci, gdy odszedł stres chętnie pozowaly do zdjęć, zabraly ze soba pamiatki i ... Najskrytszego Gościa.

"Panie Jezu zabierzemy Cię do domu,Panie Jezu nie oddamy Cię nikomu.
Dniem i nocą Panie Jezu będziesz z nami, bo gorąco Panie Jezu Cię kochamy!"
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 30.05.2018r.Dla mamy

W tym tygodniu myślimy w szczególny sposób o wszystkich mamach.
Podczas integracyjnych zajęć plastycznych, na które zaprosiły wszystkich chętnych panie Ania i Marta, z kolorowej masy solnej kształtujemy serduszka dla mamy.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 24.05.2018r.Przez Ruch do Zdrowia

Uczniowie naszej placówki, jak co roku, wzięli udział w XIV Edycji Zawodów Integracyjnych w Lekkiej Atletyce dla Dzieci Niepełnosprawnych „ Przez Ruch do Zdrowia”, które odbyły się 22.05 na stadionie MOSiR w Rumi. Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki i zapoznanie się z ceremoniałem olimpiady.
Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach t.j. bieg na 40m, rzut piłeczką palantową, pchnięcie piłką lekarską i bieg na 200m.
Nasz udział w zawodach zakończył się dużym sukcesem ucznia klasy IV - Jakuba, który zdobył srebrny i brązowy medal w rzucie piłeczką palantową i pchnięcie piłką lekarską.
Gratulacje zebrali również pozostali uczestnicy zawodów, za sportową , waleczną postawę i świetną zabawę pod opieką trenerską p. A. Muller, J. Wolanin, M. Konkol oraz N. Narloch.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 24.05.2018r.RAZEM BAWIĆ SIĘ WESELEJ

W dniach 15, 19 i 26 kwietnia w DPS w Wejherowie odbyły się kolejne zajęcia adaptacyjno – integracyjne RAZEM BAWIĆ SIĘ WESELEJ z udziałem słuchaczy Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych im. Z. Kieturakisa w Wejhrowie, przygotowane przez panie Mirosławę Marzejon i Magdalenę Magierę oraz Izabelę Cerańską.
W ramach Projektu odbyły się zajęcia z elementami sensoplastyki, masażu Schantala oraz masażu twarzy i głowy. Dopisywało nam dosłownie wszystko: pogoda, dobre humory oraz zapał do pracy... ..co dokładnie widać za załączonych fotografiach, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.
Miłe i sympatyczne chwile szybko minęły a my już nie możemy doczekać się przyszłorocznych spotkań.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 20.05.2018r.Dzień Uśmiechniętego Klauna

W dniu 10 maja, odbyła się szkolna zabawa „ Dzień Uśmiechniętego Klauna”.
Pośród kolorowej aranżacji na boisku szkolnym, odbywało się malowanie twarzy, wspólne wyklejanie wielkiego papierowego klauna oraz kolorowy poczęstunek- galaretka owocowa.
Panie Anna Wrzesińska oraz Joanna Borkowska przygotowały całość imprezy
i zaprosiły do naszej placówki niezwykłych gości z fundacji „Dr Clown”.
Goście przedstawili wspaniały pokaz olbrzymich baniek mydlanych i sztuczek magicznych. Każdy z uczestników zabawy został osobiście przywitany, obdarowany kolorowym balonem oraz czerwonym nosem klauna.
W podziękowaniu, każda grupa i klasa wręczyła gościom wykonanie przez siebie prace plastyczne.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 14.05.2018r.Najdłuższa wycieczka

Klasa II przed dłuuuugim weekendem pojechała na Najdłuuuuższą (jak dotąd) wycieczkę.
Choć miejscem pobytu było Wejherowo, to trwała 2 dni z noclegiem. Po raz pierwszy poza domem i rodzicami. Rozłąkę jednak bardziej przeżywali Rodzice.
W przejeździe z Rumi do Wejherowa kolejką SKM p.Marlenie w opiece nad dziećmi pomagała Mama Cypriana.
Dotarliśmy do Internatu, gdzie czekali już na nas chłopcy z gr.4. Pomogli nam się rozgościć, po czym przywitaliśmy się z naszą Gospodynią – p.Benią.
Zbliżała się pora obiadowa, więc udaliśmy się do stołówki. Później czekało nas bojowe zadanie. Trzeba było założyć pościel i pościelić łóżka. Po ciężkiej pracy relaks. Udaliśmy się na siłownię i salę gimnastyczną. Radości ze wspólnej zabawy towarzyszyła troska chłopców internackich o swoich nowych kolegów.
Ale czas było zasiąść do odrabiania lekcji. Aby sobie wzajemnie nie przeszkadzać nasza klasa w trakcie „odrabianek” układała puzzle.
I najpiękniejszy czas wieczornej integracji. Wspólne oglądanie filmu, słodka biesiada przygotowana przez Panią Benię i chłopców z 4 grupy.
W końcu przyszedł czas toalety i odpoczynku po całym dniu emocji ( choć Rodzice od czasu do czasu wysyłali sms-ki ).
Noc przyniosła wytchnienie i wyciszenie.
A ranoooo…, co tu się dzieje. Pobudka, mycie, śniadanie i tyle dziewcząt i chłopców – dzieci i młodzieży. Wszyscy się witają, przyjaźnie uśmiechają. Po śniadaniu dołączyła do nas P.Asia i razem udaliśmy się na Wejherowską Starówkę, tam przyglądaliśmy się pięknym zabytkom i gołąbkom. Wstąpiliśmy do kawiarni na pyszne lody i czas było wracać. Kolejny spacer ulicą 12 Marca, a potem już tylko wsiąść do pociągu…. Było CUDOWNIE. Na pewno powtórzymy wyczyn.
Pani Beniu, chłopaki – dziękujemy!

Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 13.05.2018r.Dzień Ziemi

Swiatowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Również w naszej placówce, p.Magda i p.Ola, zaprosiły wszystkich na lekcję otwartą na temat ekologii i zdrowego trybu życia.
Nie zabrakło informacji na temat segregowania odpadów oraz ciekawostek na temat wody.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.04.2018r.Konkurs ŚLADAMI WIOSNY

Członkowie komisji pani Kazimiera Kujawa, pani Irena Złoch, pani Mirosława Kreft, pani Alicja Windorpska i pani Agnieszka Żmuda pod przewodnictwem pani Doroty Jachowskiej wyłoniły zwycięzców.
Jak wspomina szanowne jury, zadanie było bardzo trudne, ponieważ poziom wszystkich prac był bardzo wysoki.
Pierwsze miejsce – klasa II z panią Marleną Konkol
Drugie miejsce – grupa A z panią Asią Borkowską
Trzecie miejsce – klasa IA z panią Anną Perską
Wyróżniono również trzy prace:
Klasa IB z panią Olą Korczyńską
Grupy A i B DPS z paniami Izabelą Cerańską i Mirosławą Marzejon
Natalia Kołodziejczyk (zajęcia indywidualne) z panią Anią Wrzesińską
Dziękujemy wszystkim za wykonanie pięknych prac. Konkurs organizowała p.Mirosława Marzejon.

Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.04.2018r.Wojewódzki konkurs "Ja w domu i w społeczeństwie"

W czwartek - 12.04. - nasi uczniowie, brali udział w X Wojewódzkim Konkursie Dla Młodzieży Szkół Przsposabiających do Pracy "Ja w domu
i w społeczeństwie". Opiekunami grup byli wychowawcy p. Natalia Narloch oraz
p. Kazimierz Sierocki.
Nasza drużyna startowała w sześciu konkurencjach, w których należało działać zespołowo. Ostatecznie zajęliśmy V miejsce- ale najważniejsza była dobra zabawa
i integracja z młodzieżą z innych szkół.
Organizatorem i gospodarzem konkursu była Szkoła Przysposabiająca do Pracy Nr 2
w Gdyni działająca przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 17.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 15.04.2018r.Światowy dzień Świadomości Autyzmu 2018

W czwartek, 6 kwietnia, spotkaliśmy się, ubrani na niebiesko, by wspólnie uczcić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia.
Po obejrzeniu filmu rysunkowego, który opowiadał o różnorodnym odbieraniu rzeczywistości i otaczającego świata przez osoby z autyzmem, bawiliśmy się wspólnie w rytm piosenki przygotowanej przez uczniów i nauczycieli Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie.
Słowa do tego utworu napisała mama ucznia z autyzmem:
"Hej Człowieku !" - teledysk

Na zakończenie wykonaliśmy ogromną, wspólną pracę plastyczną: długą łąkę niebieskich dłoni-kwiatów. Rysunek zdobi korytarz placówki.
Całość przygotowały panie Katarzyna Borawska oraz Magdalena Milewska.

Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 06.04.2018r.Wielkanocne warsztaty

Na stole święcone, a obok baranek,
Koszyczek pełny barwnych pisanek
I tak znamienne w polskim krajobrazie
W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
- Barwami stroją uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie.
( wierszykolandia.pl)

W środę 28.03. p. Ania i p. Jola przygotowały niecodzienną, warsztatową lekcję dotycząca zwyczajów i polskiej tradycji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie
i wychowankowie zostali zaangażowani w przygotowanie koszyka ze święconką, udekorowania odpowiednimi przedmiotami stołu wielkanocnego oraz ozdobienie kolorowych jajek do dekoracji sal.
W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich koncert na grzechotkach w rytmie dzwonków rezurekcyjnych.


Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 29.03.2018r.Uroczyste otwarcie windy

W dniu 23.03.2018r. odbyło się w naszej placówce oficjalne, uroczyste otwarcie windy, która pozwala uczniom i wychowankom na wózkach, wjeżdżać bez przeszkód na zajęcia na I piętrze.

Pani Starosta Gabriela Lisius, Dyrektor naszej placówki, Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego, pani Małgorzata Woźniak, pan Dariusz Majorek, dyrektor PFRON oraz uczennica Marta, wśród blasku fleszy, przecięli symboliczną wstęgę, zaś ksiądz prałat Tadeusz Gut windę poświęcił.
Po przedstawieniu prezentacji multimedialnej "Dawno, dawno temu..." przygotowanej przez panie Jolantę Szczepańską, Joannę Wolanin oraz Annę Perską i ukazującej z przymrużeniem oka naszą rzeczywistość szkolną bez windy, goście zostali zaproszeni do zapoznania się
z publikacją pani Marleny Konkol "Odmienione przez los", dotyczącą Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Rumi.
Dzień 23.03., w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Windy, symbolizujący solidarność i chęć ułatwiania życia osobom nie w pełni sprawnym ruchowo, zyskał
w naszej placówce niecodzienny wymiar.

Swoją obecnością na uroczystości zaszczyciło nas wielu gości, wśród nich: Starosta Gabriela Lisius, Wicestarosta – Witold Reclaf, Sekretarz Powiatu – Marek Panek, Przewodniczący Komisji Edukacji – Ludwik Zegzuła, Przewodniczący Rady Powiatu - Ryszard Czarnecki, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wejherowskiego – Genowefa Słowi, Skarbnik Powiatu – Joanna Wojciechowska, Naczelnik Wydziału – Mirosław Lademann, Etatowy Członek Zarządu – Wojciech Rybakowski, Dyrektor PZKS – Małgorzata Woźniak, Wicedyrektor PZKS – Joanna Kandzora, Wicedyrektor PZKS – Renata Solarczyk, Wicedyrektor PZKS – Mirwina Kotowska, Wicedyrektor PZKS – Marzanna Dróżdż, Dyrektor PCPR – Iwona Romanowska, Dyrektor PFRON – Dariusz Majorek, Dyrektor DPS – Siostra Bożena Piotrowska, Ks. Prałat – Tadeusz Gut, Dyrektor ZSP nr 1 – Lucyna Penkowska, Dyrektor ZSP nr 2 – Halina Filińska, Przewodnicząca Rady Rodziców – Katarzyna Langa, Inspektor Nadzoru Budowlanego – Stanisław Wegner, Wykonawca – Stanisław Wołoszyn, Przedstawiciel Firmy Atlas Lift oraz przedstawiciele mediów: Pulsa Wejherowa, Telewizji Kablowej Chopin i Dziennika Bałtyckiego.
Wszystkim gorąco dziękujemy za przybycie.

Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 28.03.2018r.Rekolekcje Wielkanocne

Rekolekcje Wielkopostne.
Wyciągnięta ręka Boga.
Przyjdź, zanurz się w Jego życie.
Prostsza będzie Twoja droga.(...)

Kochać wszystkich napotkanych,
Zobaczyć w nich Me odbicie,
a kończąc tę ziemską drogę
wejdziesz w nowe, wieczne życie.(...)R.Lewiński

Dziękujemy księdzu Michałowi z kościoła pw. św. Józefa i Judy Tadeusza za wprowadzenie wszystkich uczniów, wychowanków i nauczycieli w radosny nastrój oczekiwania na zmartwychwstałego Jezusa, za przeprowadzenie uczestników rekolekcji przez "bramę do nieba" oraz umożliwienie spowiedzi wielkanocnej.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 27.03.2018r.Wielkanocne zajęcia integracyjne

W minionym tygodniu, uczniowie i wychowankowie z grup 0, A i kl.Ib wzięli udział w integracyjnych, wielkanocnych zajęciach plastyczno-technicznych. Warsztaty przeprowadziły panie: Anna Wrzesińska, Joanna Borkowska i Aleksandra Korczyńska.
Do przygotowania dekoracji wykorzystano naturalne materiały: rzeżuchę, bukszpan i piórka. Sale ozdobiły wspólnie wykonane kolorowe stroiki, wesołe kurczaczki i zające.
W ramach zajęć wykonane zostały również okolicznościowe kartki świąteczne.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 27.03.2018r.Dzieje się w grupach rewalidacyjno-wychowawczych w DPS

W czwartek 15.03.2018r. w zespołach rewlidacyjno – wychowawczych
w DPS rozpoczęliśmy wraz ze słuchaczami pierwszego roku kierunku masażysta Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie wspólny projekt „Razem bawić się weselej”.
Zajęcia integracyjne w ramach Projektu przygotowane zostały przez panie Mirosławę Marzejon i Magdalenę Magiera przy współpracy pani Izabeli Cerańskiej.
Nasi podopieczni przy wsparciu kolegów ze szkoły policealnej i pod czujnym okiem nauczycieli uczestniczyli w zajęciach Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne
i terapii ręki. Zajęcia rozpoczęliśmy wzajemnym poznaniem się, co ułatwiły PASZPORTY KOMUNIKACYJNE wychowanków. W prosty, łatwy i przyjemny sposób przeszliśmy do ćwiczeń na materacach.
Było wesołe przywitanie, ćwiczenia na rozgrzewkę, malowanie farbami oraz – na zakończenie – delikatny masaż relaksacyjny dłoni.

20.03.2018 w zespołach rewalidacyjno – wychowawczych w DPS odbył się „Jarmark twórczości wiosenno-wielkanocnej”, który przygotowały panie Mirosława Marzejon i Izabela Cerańska.
Uczestnicy wzięli udział w warsztatowych zajęciach integracyjnych, a naszymi gośćmi byli uczniowie gimnazjum PZKS z wychowawczynią panią Danusią Knopik - Jażdżewską.
I chociaż zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i ciągle przypomina o swoim istnieniu, w naszej klasie powstały piękne, kolorowe dekoracje wprowadzające iście wiosenny nastrój.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 27.03.2018r.Konkurs Fabryka Pisanek w Riviera Gdynia

Konkurs „Fabryka pisanek”.
Potrzebujemy Waszych głosów!

Projekt pisanki przygotowany przez p. Joannę Wolanin został zakwalifikowany do udziału w konkursie organizowanym przez Centrum RIVIERA w Gdyni.
W dniu 21.03.18 przedstawiciele naszej szkoły czyli p.Joanna Wolanin i p.Natalia Narloch wraz z szóstką uczniów, uczestniczyli w strojeniu wielkiego jajka o wysokości 1,8m w Centrum RIVIERA.
Nasza pisanka ozdobiona jest wiosennym drzewem z pięknymi kwiatkami, listkami. Pojawiły się także wśród gałęzi kolorowe ptaki w wiosennych kolorach. Pracy było bardzo dużo: malowanie, wycinanie, wyklejanie i wpinanie dużej ilości szpilek. Efekt końcowy zrobił wrażenie.
W niedziele 25.03.18 o godz, 16.00 będzie rozstrzygnięcie konkursu i zostaną wybrane 3 zwycięskie pisanki.
Zachęcamy do głosowania!!!
Wystarczy pojechać do Centrum RIVIERA i oddać swój głos poprzez wrzucenie losu do urny przy naszej pisance „Wiosenne drzewo”. Głosować można od czwartku do niedzieli do godz. 12.00.
Głosujcie! Potrzebujemy Waszych głosów!
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 22.03.2018r.Pierwszy Dzień Wiosny

Mimo, że za oknem pogoda nie była wiosenna, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny w naszej placówce zrobiło się ciepło, kolorowo i zielono. A to za sprawa p. Natalii i p. Oli, które w ciekawy sposób poprowadziły integracyjne, warsztatowe zajęcia dotyczące tej pory roku.
W programie były m.in. zagadki dotyczące wiosny, sadzenie kwiatów, wiosenne porządki i wykonanie wspólnie Marzanny- zimowej panny.

Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 22.03.2018r.Wizyta licealistów

W dniu 2 marca naszą placówkę odwiedzili licealiści z X LO w Gdyni. Byli to uczniowie z klasy II o profilu psychologiczno-pedagogicznym. Podczas wizyty zapoznali się z profilem naszego ośrodka, zadaniami i celami nauczania, wychowania i rewalidacji.
Młodzież oprowadzała p.Aleksandra Korczyńska. Spotkanie było bardzo owocne dla obu stron.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 12.03.2018r."Razem możemy więcej"

W ramach programu własnego "Razem możemy więcej", p.Ani i p.Asia razem z uczniami wybrały się na spacer. Uczniowie klasy IV/V dzielnie wspierali swoje młodsze koleżanki z grupy IA i służyli im pomocą. To była dobra lekcja koleżeństwa i nauka współpracy.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 12.03.2018r.Sensoplastyka - Zima

6 marca odbyło się kolejne spotkanie z programem "Sensoplastyka i ja". Tym razem myślą przewodnią była zima. Wszystkie materiały i produkty spożywcze, które wykorzystywaliśmy do tworzenia mas plastycznych były w kolorze białym.
Panie, Ola, Anita i Ania, kolejny raz zapewniły nam wspaniałą zabawę i wyjątkowe doznania sensoryczne.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 11.03.2018r.Ruszam się przez cztery pory roku - Zima

Nawiązując do pory roku i Zimowej Olimpiady, także i w naszej placówce odbyły się zimowe igrzyska związane z programem "Ruszam się przez cztery pory roku".
Na początku uczniowie zapoznali się z zimowym sprzętem sportowym t.j. narty zjazdowe, deska snowboardowa, łyżwy. Uczyli się jak założyć buty narciarskie, włożyć kask i gogle.
Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się zabawy na śniegu.
Organizatorami programu są: p.Aleksandra Muller, p.Joanna Wolanin oraz p.Radosław Sychowski.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 06.03.2018r.Dzień Śniegu

W dniu 20.02.18r. panie Marta, Asia i Ania przeprowadziły zajęcia polisensoryczne z okazji Dnia Śniegu.
Można było się zobaczyć i dotknąć śniegu pod różnorodnymi postaciami. Na uczniów i wychowanków czekały zadania i zagadki związane z obecną porą roku - zimą.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.02.2018r.Dzień Babci i Dziadka w klasie IA

W tym dniu uczniowie i nauczyciele z klasy IA zaprosili do wspólnego świętowania Babcie i Dziadków.
Zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej koronacji, przeszli po czerwonym dywanie i odebrali pamiatkowe medale. Następnie musieli sprostać zadaniom, które na co dzień wykonują ich wnuczki.
To był niezwykły, radosny dzień, który zakończył się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez mamy. Do zobaczenia za rok!
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 21.02.2018r.Bale Karnawałowe 2018

W karnawale, w karnawale, bawiliśmy się wspaniale...
co widać oczywiście na zdjęciach.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 14.02.2018r.FERIE ZIMOWEOdpoczywajcie i bawcie się wspaniale,
życzymy udanych i bezpiecznych ferii.
Kadra Kierownicza PZKS w Wejherowie

kliknij!

aktualizacja z dnia 29.01.2018r.Konkurs Zaczarowana Choinka - rozdanie dyplomów

Na zakończenie okresu świątecznego rozstrzygnięty został konkurs "Zaczarowana Choinka".
Prace plastyczno-techniczne co roku reprezentują bardzo wysoki poziom. Każda klasa i grupa otrzymała dyplomy i wyróżnienia za udział. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Majewska oraz Magdalena Milewska.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 29.01.2018r.Urodziny Ani

Ania- uczennica grupy IV C obchodziła dwudzieste urodziny.
Jej życzeniem było dużo gości i kolorowe książki.
W dniu jej urodzin jej małe marzenia spełniły się. Wszystkiego najlepszego Aniu!
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 21.01.2018r.Cztery pory roku florystycznie

12.01.2018r. w naszej placówce odbyły się zajęcia z cyklu " Cztery pory roku florystycznie".
Na początku zajęć została wykonana florystyczna dekoracja z szyszek, patyków oraz żywotników.
Następnie uczniowie w każdej klasie mieli okazję zapoznać się z leśnymi darami zimowej przyrody.- które są doskonałym materiałem do wykonywania przeróżnych kompozycji, stroików, naturalnych dekoracji, które zdobią korytarze naszej szkoły.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 15.01.2018r.Życzenia Świąteczne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
wszystkim uczniom, wychowankom, rodzicom i pracownikom Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie
ciepła rodzinnego, smacznych łakoci i wielu cudownych dni w 2018 roku
życzy Małgorzata Woźniak

kliknij!

aktualizacja z dnia 23.12.2017r.Spotkanie Wigilijne

W przedostatni dzień szkolny w roku 2017, spotkaliśmy się wszyscy: uczniowie, wychowankowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście i cała społeczność naszej placówki, by wspólnie przygotować się na nadchodzące święta.
Wzięliśmy udział w niecodziennej interpretacji wigilijnego spotkania, gdzie wszystkie dzieci naszej placówki witały się z nowo narodzonym braciszkiem, a każda grupa wręczała mu jakże potrzebne na co dzień prezenty: miłość, radość, ale też zabawki, ubranie i buciki.
Całość przedstawiona została z wykorzystaniem komunikacji alternatywnej, za pomocą piktogramów.
Przedstawienie przygotowały i poprowadziły: p. Anna Perska, p. Joanna Wolanin, oprawę muzyczną przygotowała p. Jolanta Szczepańska.
Po zakończeniu inscenizacji, pani dyrektor Małgorzata Woźniak, podziękowała za przybycie rodzicom i gościom oraz zaprosiła wszystkich do świętowania przy wigilijnych stołach.
Razem z nami świętowali te uroczyste chwile: p.Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski, Członek Zarządu Powiatu - p. Wojciech Rybakowski, Członek Zarządu Powiatu - p. Jacek Thiel, zastępca burmistrza Miasta Rumia p. Piotr Wittbrodt oraz ksiądz Michał Lewiński, wikariusz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Józefa
i św. Judy Tadeusza w Rumi. Złożyli oni całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne i noworoczne.
Zapraszamy do fotoalbumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 23.12.2017r.Mikołajki

W tym roku wszystkie małe i duże dzieci w naszej placówce były bardzo grzeczne, o czym świadczy fakt, że do każdej klasy i grupy zawitał Mikołaj razem z pomagającymi mu Mikołajkami.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.12.2017r.Piernikowe szaleństwa

Przed świętami pachnie ciastem nie tylko w domach ale i w naszej placówce.
Uczniowie grupy pzedszkolnej i grupy A pod kierunkiem p.Ani i p.Asi podjęły wyzwanie i wzięły udział w konkursie artystyczno-kulinarnym "Piernikowe szaleństwa" organizowanym przez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie.
Wychowankowie wraz z paniami przygotowywali pracę od podstaw, ugniatali ciasto, wyciskali foremkami choinki, piekli i zdobili pierniczki, aby potem stworzyć z tego przestrzenną choinkę.
radości nie było końca, a efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania.
Wychowankowie grupy D z wychowawczynią p. Kasią oraz Julka z grupy IIA z wychowawczynią p. Anią również próbowali swoich sił kulinarnych. Upieczone pierniczki będą zaprezentowane rodzicom podczas wspólnej Wigilii.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.12.2017r.Andrzejki

Za nami tradycyjne Andrzejki, na których nie zabrakło: wróżek i czarodziejów, przepowiedni i zagadek, a przede wszystkim dobrej zabawy!
Dziękujemy p. Oli, p. Magdzie i p. Anitce za przygotowanie imprezy.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 17.12.2017r.Międzynarodowy Dzień Misia

W czwartek (23-11-2017) p. Anita, p. Magda i p. Radek zaprosili wszystkich do uczestnictwa w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Każdy przyniósł swojego ulubionego pluszaka i wszystkim go zaprezentował. Uczestnicy zabawy musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami, by pomóc Misiowi dotrzeć do jego ulubionego przysmaku-miodu, takimi jak:
-ułożenie postaci misia z rozsypanki obrazkowej,
-przeliczanie pluszaków i tworzenie zbiorów oraz taniec z Misiami.
I oczywiście, każdy na zakończenie mógł sam spróbować małego co nieco.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 26.11.2017r.Święto Niepodległości

W naszej placówce wszyscy zaangażowali się w przygotowania do obchodów Święta Niepodległości - Urodzin Rzeczpospolitej Polski.
Odwiedzili nas dziennikarze z lokalnej telewizji TTM z Wejherowa. Po szkole oprowadziła gości pani dyrektor Małgorzata Woźniak. Mogli oni przyjrzeć się, jak nasi uczniowie wykonują własnoręcznie flagi czy kotyliony, które przekazaliśmy Starostwu Powiatowemu w Wejherowie.
09.11. odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez p. Annę Flis i p.Jolantę Szczepanską. Rozmawialiśmy o najważniejszych symbolach narodowych.
Na koniec każda grupa i klasa złożyła Polsce życzenia, z których powstał piękny biało-czerwony bukiet.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 12.11.2017r.Sensoplastyka

W piątek - 28 października - cała społeczność szkolna wzięła udział w pierwszych integracyjnych zajęciach Sensoplastyka I ja.
Uczniowie i wychowankowie z pomocą wszystkich nauczycieli i pań opiekunek mogli doświadczyć:
- za pomocą dotyku ( substancje o różnorodnej konsystencji ),
- wzroku( kolory ),
- zapachu( wonne olejki )
i smaku( galaretki owocowe )
najbardziej różnorodnych bodźców sensorycznych.

Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 05.11.2017r.Dzień Papieski

Katechetka - pani Dorota przedstawiła wszystkim życie Karola Wojtyły - naszego papieża Jana Pawła II.
Uczniowie w ciekawy sposób odkrywali kolejne karty z historii papieskiej.

Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 05.11.2017r.Wycieczka do Tuchlina

Uczniowie grup pani Anity i pani Natalii odwiedzili Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne na Kaszubach w Tuchlinie.
To miejsce pełne kolorowych, niezwykłych i niespotykanych w Polsce ptaków, gadów i płazów.

Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 05.11.2017r."Kto powiedział, że jesień jest smutna?"

Pani Ania i pani Asia zaprosiły wszystkich na spotkanie, na którym przekonywały wszystkich, że jesień nie jest wcale najsmutniejsza porą roku.
Z pewnością im się udało, bo zajęcia były pełne radości i zabawy.
Uczniowie zmierzyli się między innymi z jesienną, deszczową pogodą, spadającymi na głowy liśćmi i szalejącym wichrem.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 29.10.2017r.Kartoflisko

Uczniowie grup IB, IIIC oraz IV B z wychowawcami, odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych w Gdyni, gdzie brali udział w "Kartoflisku".
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 29.10.2017r.Wycieczka do Oceanarium w Gdyni

Uczniowie grupy I A wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę.
Dziewczynki: Julia, Weronika i Amelka z rodzicami, razem z panią Anią - wychowawczynią i opiekunką p.Mirką, zwiedzili Gdynię.
Spacerowali, obserwowali egzotyczne stworzenia w Oceanarium oraz znaleźli czas na integracyjne spotkanie w kawiarni.
Do następnego razu!
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.10.2017r.Wycieczka do Parku Oliwskiego w Gdańsku

Uczniowie klasy II oraz V razem z wychowawczyniami p.Olą i p.Asią i opiekunką p. Ireną okrywali uroki jesieni w Parku Oliwskim w Gdańsku.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.10.2017r.Ruszam się przez cztery pory roku - jesień

W ramach autorskiego programu "Ruszam się przez 4 pory roku"
19 października odbyły się Jesienne zawody sportowe.
W tym roku zaproszenie do wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej, oprócz kl. II i V naszej szkoły podstawowej, przyjęła klasa IV SP 7 z Wejherowa pod opieką pani Doroty Michalskiej.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędzia główny Aleksandra Muller oraz Radosław Sychowski i Joanna Wolanin.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 25.10.2017r.Dzień Chłopaka

28 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka.
Panie Ania, Asia i Marta z tej okazji zorganizowały uroczyste wręczenie medali oraz przyjęcie do Szkolnego Klubu Super Chłopaka.
Dodatkową atrakcją, która przysporzyła wiele radości, była fotobudka ze świetnymi gadżetami do wesołych zdjęć, której dziewczyny pozazdrościły chłopakom i również wciągnęły się do wspólnej zabawy.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.10.2017r.Dzień Treningu

27.09.2017r. uczniowie i wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w projekcie edukacyjno-wychowawczym "Dzień Treningu".
Celem spotkania była integracja społeczności szkolnej poprzez ruch i zabawę na świeżym powietrzu.
Poszczególne konkurencje sprawiły wszystkim wiele radości i wyzwoliły aktywność własną.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 03.10.2017r.Sprzątanie świata 2017

W akcję Sprzątanie świata, zaangażowali się uczniowie klasy V. Wsparciem służyły panie: wychowawczyni Joanna Wolanin oraz Aleksandra Muller, nauczyciel w-f.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 02.10.2017r.Zebranie Rodziców

Szanowni Rodzice
Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Rumi
zaprasza na spotkanie w sprawie wyboru Rady Rodziców
w dniu 28 września 2017 roku o godz. 15.00.

aktualizacja z dnia 26.09.2017r.Florystyczne pożegnanie lata

15 września odbyło się spotkanie z okazji "Pożegnanie lata florystycznie".

Uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali kwiatowe kompozycje w doniczkach, którymi potem dekorowali swoje sale.
Zajrzyj do foto - albumu, kliknij na zdjęcie.

kliknij!

aktualizacja z dnia 22.09.2017r.Archiwum

Informacje o wydarzeniach, uroczystościach i imprezach, które odbyły się w roku szkolnym 2016/17 zostały przeniesione do archiwum.

Zapraszamy na chwile wspomnień tu:
Archiwum


aktualizacja z dnia 19.09.2017r.Początek roku szkolnego 2017/18

Dzień uroczyście rozpoczętego nowego roku szkolnego 2017/18 za nami. Zebranych rodziców i opiekunów z dziećmi przywitała pani wicedyrektor Marzanna Dróżdż. Powitaliśmy również nowych uczniów naszej placówki.

aktualizacja z dnia 10.09.2017r.Witaj szkoło

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
w Szkole Podstawowej nr 2 w Rumi oraz w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Rumi odbędzie się 04.09.2017 o godzinie 09.00.

aktualizacja z dnia 30.08.2017r.