Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Rumi

www.orw.republika.pl title="Licznik wizyt na stronę">Licznik wizyt na stronę

Z życia grupy C

Zasady przyjęć uczniów

Oferta edukacyjna

Prezentacja klas i grup

Przetargi

Kontakt

ostatnie dni lata-malowanie świata


Niecodzienna codzienność - z życia grup i klas - klasa IV A
Rok szkolny 2016/17

Jesienne gry i zabawy

Uczniowie klasy IV A wraz z wychowawczynią p. Natalią brali udział w Jesiennych grach i zabawach, które odbywały się na terenie PZKS w Wejherowie.
Razem z uczniami ZSS w Gdyni, brali udział konkurencjach sportowych. Impreza zakończyła sie przy ognisku, gdzie wspólnie wszyscy piekli kiełbaski.
kliknij!
Rok szkolny 2015/16
Wejherowskie szopki bożonarodzeniowe

Uczniowie grupy C wraz z wychowawczynią p. Natalią oraz p. Irenką - opiekunką, wybrali się na spacer uliczkami Wejherowa, by podziwiać przepiękne dekoracje świąteczne oraz bożonarodzeniowe szopki, m. in. w Klasztorze Ojców Franciszkanów i w kościele p.w. Św. Trójcy. Wycieczka zakończyła się słodką wizytą w cukierni " Wenta".
kliknij!
Urodziny Marty 11.2015r.

Marta świętowała swoje 20-te urodziny. Wszystkiego najlepszego!


Stacja Kultura

W ramach modułu – Organizacja czasu wolnego, Pani Marlena zabrała nas na spotkanie z kulturą do Stacji Kultura w budynku nowego Dworca PKP w Rumi. Razem z nami pojechała P. Irenka.
To była świetna wyprawa, bo dawno nie jechaliśmy miejskim autobusem.
Zapoznaliśmy się z rozkładem jazdy, po czym weszliśmy do środka. Panie bibliotekarki przywitały nas i zaprosiły na zwiedzanie. Dokonaliśmy wpisu do księgi wejść i wypożyczeń i krok po kroku zatrzymywaliśmy się przy kolejnych regałach.
O poszczególnych działach opowiadała nam P. Marlena, pokazując wybrane pozycje, abyśmy mogli to sprawdzić. Najbardziej zaciekawiły nas zbiory audiobooków. Dowiedzieliśmy się skąd taka nazwa.
Dbaliśmy o to, aby zachować ciszę.
Poznaliśmy wszystkie części – bibliotekę, czytelnię, kącik internauty, królestwo dzieci. Na piętro mogliśmy wjechać windą. Największe emocje wzbudziło wejście na przeszkloną antresolę, do zdjęcia zapolowała jedynie Marta Z. pokonując własne słabości i lęk. Wizyta zaowocowała założeniem przez Martę K. karty czytelniczej. Marta chce skupić się na lekturze książek o tematyce historycznej i kryminałach.


21 urodziny Wojtka


Zajęcia kulinarne - sandwicze


Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2014
- Park w Wejherowie


Warsztaty plastyczne - Gdańsk - 24.11.2014r.

Urodziny Marty


Zajęcia kulinarne - sałatka warzywna