Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Rumi

www.orw.republika.pl title="Licznik wizyt na stronę">Licznik wizyt na stronę

Zasady przyjęć uczniów

Oferta edukacyjna

Prezentacja klas i grup

Kontakt


Niecodzienna codzienność - z życia grup i klas -
grupy rewalidacyjno-wychowawcze
w Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie
rok szkolny 2019/20

Warsztaty jesienne

Z kolorowych liści stworzyliśmy czarodziejski dywan, na którym wsłuchiwaliśmy się się w szelest suchych liści, ich zapach i wygląd, by następnie powstała z niego sensoryczna, szeleszcząca poducha.
Tak oto wykorzystuje własnoręcznie zebrane podczas spaceru w parku naturalne tworzywo przyrodnicze nasza młodzież, Sylwia, Artur, Klaudia i Piotr z Panią Iza i panią Agnieszką.
Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka nasi uczniowie, Artur i Piotr,oraz ich koledzy z oddziału, otrzymali wesołe muchy i laurki z życzeniami przygotowane przez koleżanki z grupy: Sylwię, Klaudię i Paulinę, którym pomagały panie wychwawczynie p.Agnieszka oraz p.Iza.
Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
Stroiki jesienne

Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
Podsumowanie I półrocza 2018/19

Rok szkolny 2018/19 rozpoczęliśmy jak zwykle udziałem w FESTYNIE NA ZAKOŃCZENIE LATA zorganizowanym – z wielką pompą – przez DPS po czym pełni zapału przystąpiliśmy do realizacji naszych planów i pomysłów na bieżący rok.
Pierwszym wydarzeniem był DZIEŃ CHŁOPAKA podczas którego „dopieściliśmy” naszych młodych mężczyzn czymś dla ciała i dla ducha. ŚWIATOWY DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU postanowiliśmy uczcić wręczając samodzielnie wykonane medale wszystkim uśmiechniętym i życzliwym osobą w tym oczywiście Siostrze Dyrektor.
Jesień przywitaliśmy NA CZARODZIEJSKIM DYWANIE przypominając sobie jak wygląda, smakuje i pachnie. Jesienny czas upłynął nam pracowicie – przygotowaliśmy prace konkursowe (Jesienny wianek, Mój przyjaciel Anioł, ozdoba choinkowa ), które zostały docenione i nagrodzone Długie listopadowe smutki zamieniliśmy na TYDZIEŃ Z BAJKĄ podczas którego wspólnie z zaproszonymi gośćmi, świetnie się bawiliśmy w zaczarowanej krainie baśni, bajki i bajeczki.
W tym roku szczególnie hucznie obchodziliśmy ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, biorąc udział w licznych inscenizacjach słowno- myzycznych, oraz poznając symbole narodowe i śpiewając piosenki patriotyczne.
Na wesołej zabawie spędziliśmy DZIEŃ MISIA i ANDRZEJKI bawiąc się wspólnie z WTZ DPS.

Z nadejściem grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt. Pomysłów na świetną zabawę poprzeplataną ciężką pracą nie było końca. No i tak ... po kolei: przygotowaliśmy CZAPKI MIKOŁAJA, które upiększyły naszą klasową choinkę; spotkaliśmy się z Mikołajem szykując na to spotkanie smakowite MIKOŁAJKOWE GALARETKI Z BRODĄ. Realizując program POCZUJ PIERNIK poświęciliśmy dużo czasu na przygotowanie pysznych i pięknych pierników, w co zaangażowaliśmy kolegów i koleżanki ze SP nr 7. Trafiły one na świąteczne stoły wielu naszych przyjaciół. Zgodnie z naszym zwyczajem zorganizowaliśmy również warsztatowe otwarte zajęcia integracyjne – BOŻONARODZENIOWE STROIKI z udziałem uczniów SP nr 7. Zorganizowaliśmy naszą małą Wigilię klasową podczas której wspólnie z WTZ DPS śpiewaliśmy kolędy. Wraz z Nowym Rokiem przywitaliśmy zimę na naszym CZARODZIEJSKIM DYWANIE i wzięliśmy udział w BALU PRZEBIERAŃCÓW zorganizowanym wspólnie z WTZ DPS
Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
Ze Sztuką przez życie

Cały pierwszy semestr maszerowaliśmy ZE SZTUKĄ PRZEZ ŻYCIE, biorąc udział w różnorodnych zajęciach muzycznych, seansach kinowych a także uczestnicząc w Muzycznych Porankach w pięknej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
Większość wydarzeń udało nam się uwiecznić na fotografiach do których obejrzenia serdecznie zapraszamy...
Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
Mikołaj

Na Mikołajki p.Marta razem z wychowankami Dawidem, Olimpią i Kuba z grupy D, odwiedziła swoich kolegów i koleżanki z grup rewalidacyjno-wychowawczych pzy Domu Pomocy Społecznej Wejherowie.
Wspólnie przywitali Mikołaja i wykonali ozdoby choinkowe "mikołajowe czapki".
Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
Podsumowanie II semestru roku szkolnego 2017/18

1. W lutym przygotowaliśmy piękne serduszka na walentynki, które przyozdobiły okna naszej sali.

2. Na wiosnę czekaliśmy z wielką niecierpliwością i samodzielnie przygotowaną Marzanną. A gdy w końcu nadeszła przywitaliśmy ją jak prawdziwi ogrodnicy… Sianie i sadzenie pierwszych kwiatów sprawiło nam dużą frajdę.

3. W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne przygotowaliśmy mnóstwo kolorowych ozdób. W pracy wspierali nas koledzy z gimnazjum PZKS z Panią Danusią Knopik – Jażdżewską oraz uczestnik zajęć indywidualnych – Piotr Białk z Panią Moniką Borysionek.

4. Wspaniałym i ciekawym przeżyciem był dla nas udział w cyklu zajęć według projektu Razem bawić się weselej przygotowanych przez Panią Mirkę i Panią Izę. Poznaliśmy kolegów ze szkoły policealnej, którzy dzielnie wspierali nas podczas zajęć, ćwiczeń i zabaw…

5. Korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy plażę w Lubiatowie. Wraz z innymi mieszkańcami DPS-u spędziliśmy niezapomniane chwile bawiąc się morskim piaskiem i słuchając niepowtarzalnego szumu polskiego morza. To był wspaniały dzień.

6. Tradycją stał się już nasz bardzo liczny udział w Festynie Rodzinnym w PZKS-sie. Świetna pogoda, doskonałe humory i moc atrakcji sprawiły, że wspólna zabawa była bardzo udana.

7. Dzień Dziecka świętowaliśmy w ogrodzie DPS-u. I znowu dopisało nam dosłownie wszystko…. doskonałe towarzystwo, pogoda i dobry nastrój.

8. Urodziny to zawsze bardzo ważne i wesołe wydarzenie w naszych zespołach. Czerwcowymi jubilatami byli: Klaudia, Sylwia i Darek. Sto lat, sto lat dla wszystkich naszych jubilatów…

Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
Przez cały grudzień szykowaliśmy się na święta.
Przygotowaliśmy wspaniałą galaretkę z brodą, na którą zaprosiliśmy gości. Wszystkim bardzo smakowało…., a następnego dnia odwiedził nas Mikołaj ze swoimi Aniołami.
I to był dopiero początek…
Wspólnie z uczestnikami Terapii Zajęciowej w DPS upiekliśmy pierniczki. A dzieci ze Szkoły Podstawowej z Barłomina przyjechały do nas aby je pięknie, wspólnie z nami udekorować.
Na zakończenie przygotowań przedświątecznych, powstały też nasze małe arcydzieła stroikowo – choinkowe. Szykowaliśmy je wspólnie z naszymi kolegami ze SP nr 7 z Wejherowa. To trzeba zobaczyć…
Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
W listopadzie pojechaliśmy do ORW w Rumi, gdzie świetnie bawiliśmy się na zabawie Andrzejkowej.
W dniu chłopaka udekorowaliśmy naszych chłopców wspaniałymi odznaczeniami…
W październiku zainaugurowaliśmy cykl zabaw "NA CZARODZIEJSKIM DYWANIE"".
„Zanurzyliśmy się” już w zapachach, barwach i odgłosach jesieni, oraz poczuliśmy mroźną, białą, grającą na dzwonkach zimę.
Zajrzyj do foto-albumu. Kliknij na zdjęcie.
kliknij!
Już we wrześniu rozpoczęliśmy zajęcia według metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborn prowadzone przez CPP TRAMPOLINA w Wejherowie.
W tym półroczu spotkaliśmy się już trzykrotnie.
Rok szkolny 2016/17

Tradycją stał się nasz udział w Festynie Rodzinnym w PZKS w Wejherowie. Byliśmy tam całą ekipą, zabawa była przednia…
Zajrzyj do foto-albumu.
kliknij!

Dzień Dziecka uczciliśmy wspólnie z kolegami z DPS-u na hucznej zabawie…

Pierwsze ciepłe dni spędziliśmy w ogrodzie witając wiosnę wszystkimi zmysłami…

Do DPS-u przyjechały dzieci z wesołym przedstawieniem o tematyce świątecznej. Otrzymaliśmy piękne kartki z życzeniami…

W kwietniu gościliśmy w ORW Rumia, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie oraz wzięliśmy udział w Wielkanocnej Paradzie Kapeluszy. Pomimo niesprzyjającej aury zabawa była świetna…

Już pod koniec marca rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych tworząc kompozycje florystyczne w których ukrył się wielkanocny kurczak.
Ponieważ za oknem zabrakło zimy – śnieg i lód wyprodukowaliśmy sami…
…w naszej sali
… oraz wspólnie z kolegami na auli Szkoły Podstawowej nr 7.
Zapraszamy do foto-albumu.
kliknij!
Przygotowaliśmy ozdoby świąteczne i piękne stroiki oraz prace na konkurs „zaczarowana choinka”

Zaprosiliśmy uczniów SP nr 7 z rewizytą na mikołajkowe galaretki. Było pysznie i wesoło.

Odwiedził nas Mikołaj.

Gnietliśmy, piekliśmy i stroiliśmy pierniki. Było mnóstwo gości, było słodko i pachnąco…

Z okazji dnia osób niepełnosprawnych otrzymaliśmy kolorowe, uśmiechnięte zdjęcia od uczniów Szkoły Podstawowej w Barłominie.

Grudzień – jak zwykle – był bardzo pracowity, chociaż zdarzały się chwile słodkiego leniuchowania. Leżąc na łóżku wodnym słuchaliśmy bajek czytanych przez starszych kolegów ze szkoły ponadgimnazjalnej.

kliknij! kliknij!
Wzięliśmy też udział w warsztatowych zajęciach poprowadzonych metodą sensoplastyki w auli SP nr7 wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, a potem było już coraz weselej…

kliknij! kliknij! kliknij! kliknij! kliknij! kliknij!
W listopadzie, dwukrotnie gościliśmy na zajęciach kulinarnych w SP nr 7. Panie Agnieszka Nielek i Asia Droździel razem ze swoimi uczniami, przygotowały „pyszne” zajęcia w pracowni kulinarnej. Było marchewkowe ciasto i świetna zupa dyniowa. Wszystkim bardzo smakowało!

kliknij! kliknij! kliknij! kliknij! kliknij!
Październik to miesiąc jesiennych kolorów, zapachów i smaków. Staraliśmy się poczuć jesień wszystkimi naszymi zmysłami…

kliknij! kliknij! kliknij! kliknij! kliknij! kliknij! kliknij!
Wrzesień upłynął pod znakiem spacerów i zabaw w ogrodzie oraz aktywności fizycznej. Tradycją stały się już nasze ćwiczenia wg metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

kliknij! kliknij! kliknij!
Już w sierpniu spotkaliśmy się w pięknej, słonecznej aurze aby pożegnać lato.

kliknij! kliknij! kliknij!
Rok szkolny 2015/16

Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka

kliknij!
kliknij!

W maju odwiedziliśmy ogród zoologiczny w Gdańsku.

kliknij!

W kwietniu otrzymaliśmy nowy sprzęt do ćwiczeń, który należało wypróbować. Ćwiczyliśmy również wg. metody W. Scherborne.

kliknij!

W marcu rozpoczęły się przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Byli goście, były też cuda wianki i kolorowe jaja…

kliknij!
Stroiki świąteczne

18 grudnia wśród pachnących gałęzi drzew iglastych, przy dźwiękach kolęd odbyły się zajęcia warsztatowe.
W miłej atmosferze, wraz z przyjaciółmi poczuliśmy magię świąt i stworzyliśmy piękne choinki i stroiki bożonarodzeniowe.
Pieczemy pierniki

Grudzień przebiegał pod znakiem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Już na początku miesiąca wspólnie z uczniami gimnazjum z zespołu edukacyjno – terapeutycznego oraz uczestnikami terapii zajęciowej upiekliśmy pyszne, pachnące pierniki.
Uczniowie szkoły podstawowej sióstr z Wejherowa pospieszyli z pomocą w dekorowaniu naszych wypieków.
Nawet Mikołaj poczuł piernik nosem i przybył do dzieci…
kliknij!
Idzie lasem pani jesień...

W listopadzie z wielkim zapałem bawiliśmy się kolorami...
Sala Doświadczania Świata

Od października wznowiliśmy zajęcia w wyremontowanej Sali Doświadczania Świata.
Dzięki odpowiednio dobranym bodźcom słuchowym, wzrokowym, dotykowym, zapachowym i kinestetycznym atmosfera podczas zajęć jest pełna spokoju i harmonii. Ale nie ma tu monotonii ani nudy. Istnieje wolny wybór między impulsami pobudzającymi a odprężającymi.…
Przywitanie- Poranny Krąg